Dne 18. června slaví narozeniny bývalý člen The Beatles Paul McCartney. Jeho písně provázely nejednu generaci žen, ať už v éře nejslavnější skupiny, případně později na sólové dráze. A je tomu tak vlastně dodnes. Aktivní BROUK produkuje stále krásné skladby...

Přes pět dlouhých dekád neúnavně skládá a zpívá chytlavé písničky, které většinou naprosto přesně mapují aktuální životní etapy slavného muzikanta.

Pojďme si to projít společně, a oslavit tak narozeniny žijící legendy

Šedesátá léta plynula plně v režii legendární skupiny The Beatles.

  • Yesterday - taková to tehdy byla novinka... A zní dobře i po padesáti letech. Zařadit ji do svého repertoáru zkouší snad každý, kdo chce zažít aspoň zlomek její slávy...

V sedmdesátých letech se fenomenální muzikant zavřel na svou farmu, kde s manželkou Lindou vychovával čtyři děti (jedním z nich je dnes slavná módní návrhářka Stella McCartney) a nahrával ve svém vlastním studiu nové písně. Postupně díky nové kapele se symbolickým názvem Wings opět dobýval vrcholky hitparád.

  • Mull Of Kintyre - nejprodávanější singl 70. let:

Prostý waltz. Také si říkáte, že v jednoduchosti je krása?

Osmdesátky měly rovněž typický „zvuk“ a nelze nezmínit duety s Michaelem Jacksonem, nicméně důležité je, že Paulovými skladbami prostupovala (a prostupuje) láska, která vítězí nad nenávistí.

  • Pipes of Peace - návod, jak lze vyhrát válku?

Jeho protiválečné výzvy nikdy nebyly tak markantní jako u Johna Lennona, ale možná právě o to hlubší.

Následují víceméně lyrická devadesátá léta, ovlivněná ke konci smrtí jeho milované ženy (1998). Poslední album, na kterém se podílela, se jmenuje Flaming Pie. Za zmínku stojí určitě to, že na něm spolupracovali i George Martin (producent The Beatles), Ringo Starr a Paulův syn James.

  • Beautiful Night - že by takto bývala zněla hudba The Beatles nyní?

A za bubny sedí... Poznáváte?

Nové století začal ne příliš šťastně - a to sňatkem s modelkou Heather Millsovou, kvůli které si zažil vláčení bulvárním tiskem, takže to, jak dobrou hudbu bývalý Beatle dělá, se zatlačilo možná do pozadí. Škoda.

  • Fine Line - ale šlape to dost dobře

Intermezzo: Dne 6. června 2004 vystoupil na koncertě v Praze. Byla jsem při tom. A možná nás tam z Žena-in.cz bylo víc?

To, že stále hledí do budoucnosti s optimismem a drží krok s novými technologiemi, pak symbolizuje jedna z jeho relativně nových písní...

  • Hope For The Future - aneb život ve video hře Destiny.

Všechno nejlepší! HAPPY BIRTHDAY!

Přečtěte si také:

Reklama