Pro mnohé je léto časem dovolených ve dvou, romantických procházek a intimních pikniků v parcích. Ti, kdo jsou single, jim ale rozhodně nemusí závidět, protože dovolenou, výlety a pikniky si lze užít i s přáteli. Kdo si na své přátele neudělá čas, má smůlu a ujede mu vlak plný zábavy. Jak si užít single léto a nebýt sám, poradí odbornice na vztahy Martina Horáková ze seznamky Leyter.com.

„Užívání si volného času s přáteli je stejně příjemné jako romantické chvilky ve dvou. Samozřejmě, každé má něco do sebe a navzájem se to nedá nahradit, ale příjemné pocity může vyvolat obojí,“ uvádí Martina Horáková. Mnozí zamilovaní staví své přátele na druhou kolej a ti, pokud nejsou ve vztahu, se tak mohou v okamžiku stát osamocenými. Řešení je na první pohled velmi jednoduché – stačí se obklopit co nejvíce lidmi.

seznamka

Single, ale s partou přátel

Z výzkumů vyplývá, že každý z nás má v průměru dva až tři nejbližší přátele. I přes stovky přátel a známých na různých sociálních sítích zůstává síť těch nejbližších opravdu úzká. „Na dovolenou nemusíme jet jen se svojí nejlepší kamarádkou, ale i s bývalými spolužáky, kolegy z práce a jejich přáteli,“ komentuje Martina Horáková. „Ve více lidech se lépe udržuje dobrá nálada a ta špatná se snadněji rozptýlí,“ dodává.

V partě se dobře griluje, piknikuje i výletuje. Je spousta možností, jak si ve více lidech užít výhody velkoměsta i klidu u jezera. „Pronajměte si chatu. Díky více lidem je i cena samozřejmě příznivější. Vydejte se na výlety po okolí. Bezpochyby si užijete spoustu krásných okamžiků, na které budete dlouho vzpomínat a navíc zlepšíte a utužíte své přátelské vztahy,“ radí odbornice na vztahy.

Single, ale ve dvou

Být bez partnera neznamená být sám a osamělý. „Vezměte svoji nejlepší kamarádku a vyrazte do Paříže na nákupy. Nebo svého nejlepšího kamaráda na motorkářskou cestu po Evropě. Abyste si užili volno ve dvou, nemusíte mít mezi sebou intimní vztah,“ doporučuje Martina Horáková. Stejně jako dovolená v páru, i ta s přáteli může být zkouškou. Její výhodou ale je, že s největší pravděpodobností se po skončení dovolené zase uvidíte jen několik dní v týdnu a nebudete řešit společnou budoucnost.

„Se svými přáteli můžete dělat téměř všechno, jen vynechejte romantické večeře při svíčkách. Užívejte si to, co máte rádi a nenechte se odradit takovým detailem, kterým je v tomto okamžiku single život. Využívejte jeho výhody a věnujte se naplno těm, kteří to ocení,“ vysvětluje odbornice ze seznamky.

Nikdo nemá čas

Nejhůře se udržují vztahy s těmi, kdo na své přátele nemají čas. Noví přátelé se často hledají hůř než partner. „Většina seznamek slouží pouze k seznamování párů. Leyter.com přišel s možností hledání přátel. Princip je prakticky stejný, jen všichni vědí, že tady nejde o lásku, ale o přátelství,“ nabízí Martina Horáková možnost, jak okruh svých přátel dále rozšířit.

Lidé, kteří na vás nemají vůbec čas, nejsou ti praví přátelé, kterými stojí za to se obklopit. Mnohem lepší cestou je tak vydat se naproti poznávání nových lidí se stejnými zájmy a představami.

Kam se ještě vydat?

Možností, kam se vydat sám, je spousta. Hudební, divadelní i multikulturní festivaly se během léta pořádají po celé republice. Stoupá i obliba festivalů a slavností spojených s jídlem, vínem či pivem. „Vydat se na cyklistický či pěší výlet nemusíte s velkou společností. Se sluchátky a příjemnou hudbou si přírodu užijete naplno i sami. Cestou určitě potkáte mnoho zajímavostí, jako jsou hrady, zámky, muzea či přírodní úkazy, které stojí za návštěvu. A když vám bude přáno, možná právě tam potkáte svoji osudovou lásku“ uzavírá Martina Horáková.

O službě Leyter.com

Leyter.com je česká seznamovací a sociální síť. Oproti klasickým seznamovacím portálům umožňuje díky geolokačním informacím o jednotlivých uživatelích sledovat pohyb přátel v okolí a vyhledávat kulturní akce přímo z mobilního telefonu. Unikátní schopností seznamky je zpětně vyhledat konkrétní osobu, kterou uživatel zahlédl na konkrétním místě v určitý čas. Leyter.com založil Jan Běhounek společně s Martinem Horákem v září roku 2011.

Reklama