Fanoušci nezaměnitelného komiksového světa Franka Millera se konečně dočkali! Po devíti letech se na plátna kin vrací pokračování kultovního snímku Sin City. Vizuálně nezaměnitelné zpracování komiksového světa plné brutálního násilí, zkorumpovaných padouchů, sexy tanečnic, ozbrojených prostitutek a zlomených srdcí. Tentokrát i ve 3D.

„Vždycky jsem věděl, že pokud se nějaká látka hodí ke zpracování technologií 3D, jsou to komiksy Sin City, protože jejich černobílá estetika ještě znásobí trojrozměrný zážitek a vtáhne diváky přímo dovnitř komiksového světa,“ vysvětluje režisér Robert Rodriguez, který své studio Troublemaker v texaském Austinu, vytvořené z bývalého leteckého hangáru, zaplnil 3D kamerami a minimem rekvizit a dekorací. Herci si museli vystačit jen s dveřmi, schody, stoly a židlemi, protože celý virtuální svět hříchem prolezlého města je dílem digitální postprodukce.

budud

K natáčení filmu Sin City: Ženská pro kterou bych vraždil, které začalo v říjnu 2012, se váže jedna, pro režiséra Rodrigueze specifická zajímavost. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo sladit volné termíny klíčových herců, natočil skupinové scény s každým z herců zvlášť. Řada herců se tak na place vůbec nepotkala. „Když se objevil Josh Brolin a ptal se, kde je Mickey Rourke, řekl jsem, že už má hotovo. A on: „Všechny scény mám s Mickeym! Vláčí mě po městě, pijeme spolu a vozí mě v autech!“ Povídám mu: „Já vím. Až se k tomu dostaneme, na něco přijdu, mám už praxi,“ vzpomíná Rodriguez.

krask

Návrat do Města hříchu probíhá propojením čtyř povídek a „je zároveň prequelem i sequelem předchozího dílu, jelikož některé z epizod, které v pokračování uvidíme, předcházejí událostem prvního filmu. Na plátna se tak vrací i postavy, které v předchozím díle přišly o život.“

Dwight (Josh Brolin) bilancuje nad svým zpackaným životem a dal by vše, aby mohl začít znovu, od začátku, s čistým štítem. Rozjímání přeruší telefonát od jeho osudové ženy Avy (Eva Green), která ho žádá o ochranu před násilnickým manželem. To, že má Ava zcela jiné úmysly, Dwight ovšem netuší

auto

Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, nemůže vzpomenout, kde se tam vzal a navíc obklopen mrtvými těly.

Sebevědomý hezoun a gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) přichází do Města hříchu porazit v pokeru největšího z padouchů, senátora Roarka. Ten je nejen nebezpečný, ale také nesnese prohru a ponížení tvrdě trestá. Bez ohledu na to, že by se jednalo i o vlastní krev.

dkdkd

Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a prakticky žije jen pro pomstu. V Sin City je koneckonců žena motivem, aktérem samotného dění a nakonec i vykonavatelem.

cind

Zatímco se při tvorbě prvního dílu Sin City se tvůrci striktně drželi Millerových knih, do pokračování se snažili zakomponovat dva zcela nové příběhy. „Řekli jsme si: Pojďme diváky překvapit, aby si v komiksovém knihkupectví nemohli koupit knihu a přečíst si, co pro ně chystáme,“ říká Rodruguez.

krask

Město hříchu je městem, kde vám bez slova omluvy prostřelí mozek, useknou hlavu, vydloubnou oko a s gustem polámou všechny kosti v těle. Přesto je veškeré konání ve městě poháněno bolestivou touhou po lásce a něze. Dokonce i pomsta je jen tečkou za větou, aby bylo možno vyslovit další. Začít znovu, od začátku. Líp.

dkdkkd

 

 

Foto zdroj: www.a-company.cz

fofo

Reklama