Animovaný seriál Simpsonovi si může připsat další úspěch, jeho hrdinové budou letos zvěčněni na amerických poštovních známkách. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Design a celkovou podobu poštovní známky navrhl tvůrce seriálu a výkonný producent v jedné osobě Matt Groening. Na známce v hodnotě 44 centů se objeví celá rodina Simpsonových, tedy Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie.

Na známky je možné nahlížet jako na další podobu oslav letošního 20. výročí existence populárního seriálu. Část známek bude poprvé představena veřejnosti 9. dubna.

Seriál Simpsonovi se letos stane nejdéle uváděnou televizní sérií v hlavním vysílacím čase. Americká televize Fox vysílá příběhy animované rodinky již od roku 1989. Seriál se stále těší vysoké sledovanosti a oblíbenosti mezi diváky napříč generacemi a v roce 2007 se dočkal i své celovečerní podoby pod názvem Simpsonovi ve filmu.

Simpsonovi posbírali během 20 let řadu významných cen. Tvůrci doposud obdrželi 24 televizních cen Emmy, 26 cen Annie a v roce 2000 získala rodina ze Springfieldu dokonce svou vlastní hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy.

Jaký je váš oblíbený seriál?

Reklama