profimedia-0623670199.jpg

Foto: Profimedia

Simone Biles se rozhodla na olympiádě neobhajovat zlato v gymnastickém víceboji. Před finále ženského gymnastického týmu se rozhodla odstoupit a upřednostnit svou psychickou pohodu. „Musíme se soustředit také na sebe, protože na konci dne jsme pořád lidé," citovala ji agentura AP. „Kdykoli se dostanete do vysoce stresové situace, tak se trochu zblázníte. Musím se soustředit na své duševní zdraví a neohrožovat své zdraví a pohodu,“ cituje ji zase CNN.

Na podporu jejího rozhodnutí se vyjádřil i zpěvák Justin Bieber. Na sociálních sítích promluvil o době, kdy byl považován za „blázna“, když nedokončil své světové turné k propagaci alba Purpose. „Lidé si mysleli, že jsem blázen, když jsem nedokončil turné Purpose, ale byla to nejlepší věc, kterou jsem mohl udělat pro své duševní zdraví!“ napsal na Instagram.

Dále řekl, že je na Simone Biles pyšný. „Nikdo nikdy nepochopí tlaky, kterým čelíš! Vím, že se neznáme, ale jsem velmi hrdý na tvé rozhodnutí odstoupit,“ pokračoval. „Je to tak jednoduché. Znamená to sice získat si celý svět, ale zároveň přijít o duši. Někdy jsou naše ne silnější než naše ano. Když vám to, co obvykle milujete, začne krást vaši radost, je důležité udělat krok zpět, abychom vyhodnotili, proč se to děje,“ dodal.

Gymnastce se dostalo podpory z mnoha stran a na svůj Instagram dnes napsala: „Láska a podpora, které se mi dostalo, mě přiměla uvědomit si, že jsem víc než jen moje úspěchy a gymnastika.“ Tým USA nakonec porazil ruské gymnastky. Obhájkyně zlata bez své největší hvězdy skončily v Tokiu druhé.

Naomi Osaka, která také otevřeně hovořila o svých vlastních bojích s duševním zdravím, byla v úterý vyřazena z olympijského tenisového turnaje žen.
 

Zdroje: Instagram Justina Biebera, Instagram Simone Biles, CNN