Než sem začnu hrnout vaše vlastní seznamovací příběhy, dovolte mi ještě pár zajímavých ve zkratce. Stojí za to…

Osud a zelená klobása!

Krásné seznámení prožila jedna moje známá, která se svého, budoucího manžela jala s originalitou sobě vlastní rovnou pozvracet. A to v autobuse při cestě do Orlických hor.

Velkoryse jí tento muž odpustil, že celých zbylých 45 km smrděl jako tchoř, zatímco ona lkala přehozená přes okraj okénka, a jak sama poznamenala „přemýšlela o stylové sebevraždě z ostudy, vysoukáním se z okénka jedoucího autobusu“.

Onen znečistěný pán jí později také vyfasoval do družstva jako instruktor lyžování.

Podstoupil i riziko repete, když si po cestě zpátky vedle ní dobrovolně sedl.

Celé to byla náhoda, i když spíš osud, kdo přihrál onu zelenou klobásu v Rychnově do našeho života,“ říkají společně.

Vzali se o pár měsíců později.

Ukecala nepravého

Jiná kamarádka na to šla přes seznamku. A pak, že to nefunguje!!  

Lenka se odhodlala seznámit na inzerát. V domluvené restauraci si ovšem sedla k úplně jinému muži.

Po čtvrthodinovém monologu, kdy mu vylíčila, proč se chce seznámit, proč volila tuhle cestu a jak hodně je zaneprázdněná, díky čemuž je ochuzena o příležitosti, jí dotyčný s úsměvem sdělil, že zde čeká na otce, se kterým se léta nestýkal neb žije v cizině.

Patrně ho ale její příběh natolik zaujal, že už s ní třetí, rok žije.

Ten „pravý“ možná strávil osudný večer s oním otcem, což může být důvod, proč se očekávaný tatík v restauraci vůbec neobjevil.

Takhle mě neuspala ani maminka

Měl jsem akutní zánět slepého střeva a odvezli mě do nemocnice v Liberci. Bolelo to jako čert a já byl otrávený, protože jsem měl mít právě zápas. Hraji rugby a tohle nepatřilo zrovna k programu, který jsem si na ten měsíc vytvořil.

Na ambulanci se se mnou moc nebavili a do půl hodiny jsem ležel na sále. Byla tam fůra doktorů a já byl  vzteklý a unavený od bolesti. Čekalo se na anesteziologa.

Říkal jsem si, kde se ten trouba fláká? Ať přijde, abych to měl už za sebou. Byl jsem lehce oblbnutý nějakou předešlou injekcí, ale vnímal jsem normálně.

Místo nějakého uspávače přišel anděl.

Pohladil mě po hlavě a pravil: Za chviličku budete spinkat jako miminko, pane sportovec. Byla to tak krásná holka, že jsem přemýšlel, jestli už náhodou nespím. Něco mi pustila do žíly a já najednou nechtěl usnout, chtěl jsem se na ni dívat. Ale nešlo to. Jen jsem ještě stihl v nějakém transu říct: Miluji vás, vílo - a pak byl konec.

Po probuzení jsem si její tvář pořád pamatoval. Vážně jsem se zamiloval.

Poslal jsem pro ni, ale nepřišla. Když mě propustili, zkusil jsem to ještě jednou. Koupil jsem velikou kytku, našel jsem ji a rovnou jsem jí řekl, že jestli si mě nevezme, tak ať mě raději uspí na věky. A ona si mě před Vánoci vážně vzala!“ svěřil se před časem sedmadvacetiletý ragbista Ivan z Liberce.


hKupoval mi polárku

Dnes již bohužel zesnulá „Leontýnka“, herečka a moc milý člověk, paní Dana Vávrová mi před lety vyprávěla, jak jí její manžel, režisér Joseph Vilsmaier kupoval polárku.

Točil se tehdy druhý cyklus německého seriálu „Kousek nebe“.

On byl teprve kameramanem, později režisérem. Usmíval se a díval se tak krásně, že to nelze popsat slovy. Kupoval mi zmrzlinu, a ta chutnala úplně jinak, než všechny ostatní.

Žádná chemie, ale poctivě jsem hořela,“ řekla Ženě-in Dana. (Zemřela v únoru 2009 v Mnichově. Rakovina)

aModerátorku a herečku Evu Aichmajerovou zase dostali medvídci

Pozval mě na výlet. Dopředu se tam musel s někým domluvil, a když jsme otevřeli dveře do pokoje, kde jsme měli být ubytováni, přes celou postel leželo obrovské srdce, vyskládané ze samých gumových medvídků, které mám ráda.

Bylo to jedno z nejhezčích překvapení, jaké pro mne kdy nějaký muž připravil. A to si na romantiku moc nepotrpím,“ vyprávěla Eva.


Osud se nás prostě neptá, jestli chceme. A někdy jsme mu za to dokonce hodně vděční.

A to je jenom střípek z toho, co je nám schopen ten roztomilý Andílek s toulcem plným pohádkových šípů připravit…

Celý dnešní den věnujeme jeho náročné práci.

Kdepak se strefil do vás?

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama