Sympatická topmodelka Simona Krainová nám na sebe prozradila, proč ji někdy štvou bulvární novináři, kam pojedou s Jirkou Hudlerem na dovolenou a další tajemství... Poslechněte si i celý Simonin vzkaz čtenářkám Ženy-in!

Narodila se v Havířově 19. února 1973. V roce 1989 odcestovala do Paříže jako začínající modelka. Její tvář proslavily časopisy jako je Elle, Marie Claire, Maxim nebo třeba Cosmopolitan. Spolupracovala s fotografy velkých jmen, mezi které patří Helmut Newton, Patrik Demarchelier, nebo Andre Rau. Stala se tváří kampaně na parfém Dune od Christiana Diora a tváří kosmetických značek Biotherm a L’Oreal.

Simonu jsme zastihli při dražbě jejích fotografií, které fotil mladý fotograf Tomáš Ďurňák, žák známého fotografa Roberta Vana. Výtěžek dražby šel celý na charitu, konkrétně na pomoc kladenské škole Korálek, která se věnuje handicapovaným dětem.

Za kolik se jednotlivé fotografie prodaly?

Simona no1 – 25 000,- Kč

Simona no2 – 65 000,- Kč


Simona no3 – 90 000,- Kč

Co říká fotograf Tomáš Ďurňák o Simoně a fotografiích?

Tomáš ĎurňákJak se vám spolupracovalo se Simonou?
Simona byla super. Až mě to překvapilo, že taková hvězda, jako je ona, bude tak milá. Asi jsem si udělal špatný obrázek z toho, co se o ní občas píše v bulvárních časopisech. Je to normální holka, milá, příjemná a profesionální. Spolupracovalo se mi s ní skvěle.

Co je zvláštního na technologii těch fotografií?
Je to stříbrná želatina na akvarelovém papíru, dělá se to celé ručně, štětcem. Zvětšuje se to klasicky, takže k tomu potřebuji negativ a musí to projít vývojkou, ustalovačem... Prostě klasická metoda.

Jak dlouho trvá výroba jedné takové fotografie?
Jedna fotka jeden den, ale s tím, že se to nemusí povést, což zjistíte až na konci dne. Může to splesnivět, zčernat, cokoliv...

Jaký je Robert Vano učitel?
To je nejlepší učitel – je to mistr všech mistrů. Kdykoli jsem něco potřeboval, vždycky mi poradil. Když jsem poprvé viděl takhle dělané fotky, věděl jsem že, pokud chci být fotograf, tak musím dělat tohle. A hlavně díky Robertovi jsem to dotáhl do konce.

Předváděla pro módní návrháře jako je Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana, Castelbalzac. Na českém trhu se stala múzou takových návrhářů, jako je Blanka Matragi, Osmany Laffita nebo Beata Rajská. Své nadání uplatnila i jako moderátorka a herečka. Pro moderování svých pořadů si ji vybraly i mezinárodní televize Fashion TV a American entertainment.

V domácích vodách se nevěnuje jen modelingu, ale hrála například ve filmech Kamarád do deště 2 a Byl jednou jeden polda, moderovala vlastní talk-show Někdo to rád horké. V Praze založila vlastní módní studio Visage Factory.

Jejím stávajícím přítelem je hokejista Jiří Hudler, který hraje v detroitském klubu Red Wings a získal s ním i Stenley Cup.

Simona je, jak uvedl v roce 2001 magazín Stuff, jedna z padesáti nej sexy žen na světě!

Prozraďte našim čtenářkám, jaký je váš recept na krásu?
Já žádný svůj recept na krásu nemám. Každá žena je krásná, když se krásná cítí.

Jsme tady na charitativní dražbě vašich fotografií – jaký je ten váš důvod k charitě?
Myslím, že důvod být nemusí. To je automatické, pomáhat dětem, které jsou postižené a které potřebují pomoc. Tím, že jsem známá tvář a mohu toho tímhle způsobem nějak využít, tak se člověk nemusí rozmýšlet dlouho. Já jsem poctěná, že si mě někdo vybral k tomu, abych mohla tímhle způsobem někomu pomoci.

My s Korálkem už spolupracujeme dlouho. Dělali jsme už jednu dražbu, kdy děti samy malovaly obrázky a my je vydražili a získali jsme docela velký obnos peněz. Ony pak jely někam na výlet a zakoupilo se i nějaké vybavení do jejich školy. Já jsem strašně ráda, že se mohu na něčem takovém vůbec podílet, je to pro mě čest.

Neobtěžuje vás někdy pozornost médií?
Na pozornost novinářů už jsem zvyklá, ale vadí mi, když si v bulváru přečtu nějaké fámy, nesmysly, které se nezakládají na pravdě. To mě vážně dokáže naštvat, když nějaký novinář napíše něco, co si neověří. Když třeba někdo napíše, že jsem něco řekla, a není to pravda.

A přítele Jiřího?
Jirkovi vadí víc. Ze začátku byl překvapený, jaký je o mě zájem. Hokejoví a vůbec sportovní fanoušci vás poklepou po zádech, pogratulují k dobrému zápasu a jdou. V branži, ve které se pohybuji já, je to něco úplně jiného. Mě každý stíhá, všímá si toho, jaké mám dneska boty, jestli mám podprsenku, kalhotky... A řeknu vám to rovnou bez ptaní, podprsenku ne, kalhotky ano... (smích)

Jste takový hvězdný pár, jaký je Jirka Hudler v soukromí?
My jsme úplně normální. Jirka je úplně normální chlap a já úplně normální ženská. Máme takové ty docela běžné starosti, ale nehádáme se. S Jirkou jsme nejlepší kamarádi, pořád se něčemu smějeme. Je mi s ním prostě krásně.

Kdybyste nebyla modelkou, čím byste chtěla být?
Já chtěla být vždycky Kryštof Kolumbus. Hrozně jsem jako malá chtěla cestovat, objevovat všechny ty exotické cizí země. Svým způsobem se mi to splnilo.

Simona a fotograf Robert Vano.

Když jste nakousla cestování, kam pojedete v létě?
Dovolenou plánujeme, pojedeme s Jirkou někam do Středomoří. Určitě po Evropě, zatím to vypadá na Řecko.

Proč zrovna Řecko?
Líbí se nám tam. Je tam dobré jídlo, pohodoví lidé a krásné moře.

Simona Krainová a Diana Kobzanová v záři blesků.

A vysněná dovolená?
Někde s přítelem. S někým, koho mám ráda a s kým je mi dobře. To je potom v podstatě úplně jedno kam – záleží prostě na tom s kým. Myslím si, že taková dovolená může být i pod stanem, hlavně když je tam člověk, který vás zabaví a udělá vám program.

Co přeje Simona Krainová čtenářkám Ženy-in?

Je vám Simona sympatická? Máte ji raději jako modelku, nebo jako herečku a moderátorku?

Reklama