Moc hezký titulek, viďte? Je vybrán z obsahu příspěvku od čtenářky Simič, která nejenže se umí na sebe podívat sebekriticky, ale umí vše i rozumně zdůvodnit.

Hezký páteční den.
Dnešní téma je fajn, nutí člověka trochu se zamyslet, ponořit se do nejrůznějších myšlenek a vnitřních pocitů.

Myslím si, že ne každý dokáže být k sobě samému kritický. Většina raději kritizuje své okolí a jiné lidi, chybu vidí všude, jen ne v sobě.
Sebekritika je podle mě určitý stupeň lidské vyzrálosti. Když je člověk mladý a nezkušený, všechno háže na okolí,vyhledává viníky tam,kde nejsou,rve se za svou pravdu, i když to mnohdy pravda není.  S přibývajícím věkem a životními zkušenostmi se člověk naučí dívat na věci i z jiného úhlu a jinýma očima.

Já, abych něco zkritizovala nahlas a radikálně, tak mě to musí hodně a hodně naštvat. Nejsem totiž konfliktní typ, nerada se hádám, nerada někomu ubližuji,nerada se o něco přu. Ale když už mě něco opravdu vytočí, pak lavina kritiky je opravdu drsná a rychlá.

Myslím, že k sobě jsem daleko více kritičtější, než k okolí. Mám ráda, když se věci říkají na rovinu. Razím heslo, že když někomu na mně něco vadí,ať mi to řekne na rovinu a do očí. Ale ne za zády! Nemám ráda dýku v zádech,ale to asi nikdo.

Já sama bych třeba chtěla být rozhodnější, taky trochu více zásadovější. Také mám spoustu snů a přání, ale mnohdy jsem líná nebo zaneprázdněná pro to něco víc udělat. Vím, mám své chyby. A chci jim vyhlásit válku. Jen k tomu potřebuji nějaký hodně silný motiv, nebo velký kopanec do sedací části těla.

Sebekritika je takovým hnacím motorem, takovou neviditelnou silou, která by nás měla učinit lepšími. Uznat totiž svou chybu a nedostatky je podle mě polovina vítězství!

Hezký den i celý víkend.

Simič

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Mohla byste být klidně vzorem ženám, které se na sebe kriticky podívat nedokážou. Jak vidnou, jde to i s rozumem a noblesou, Vám se to rozhodně daří!
Děkuji, že jste napsala a i Vám hezký den a celý víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Sebekritika

  • Umíte být sebekritická?
  • Co byste sama na sobě změnila?
  • Umíte přijímat kritiku od druhých?
  • Umíte se omluvit?
  • Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
  • Řídíte se pravidlem: Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě…?

Pokud se na sebe umíte podívat i kritickýma očima
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme luxusní kávou Carte Noire.

kava

Reklama