To, že čtenářka Simič preferuje rychlé sprchování, je patrno už z titulku. Přečtěte si ale, jakou má doma koupelnu. Zimní i letní :)

Hezký den.
Dnešní téma je hodně diskutabilní. Někdo se rád naloží na dvě hodiny do vany, jiný se rychle osprchuje a prchá z koupelny pryč.
Také je otázkou, zda máte koupelnu velkou,kam se vleze velká vana a spousta dalších věcí,nebo se musíte tísnit v pidikoupelně a jste rádi,že se vám tam tak tak vtěsnal sprchový kout...

Já preferuju rychlé osprchování. Nejsem typ, který si napustí horkou vanu a přečte v ní dvousetstránkový román. Horká voda mi totiž místo úlevy a relaxace tak akorát zvedne tlak a točí se mi hlava. Já si libuju pod sprchou. Mé děti jsou naopak vodníci a ve vaně vydrží nekonečně dlouho, dokud nemají rozmočenou pokožku a dokud jim nepadne pěna.

Manžel je taky sprchový typ a vanu používá jednou do roka, když odmáčí a čistí láhve, které poté naplní čerstvě vypálenou slivovicí. Takže doma máme něco jako kompromis. Velkou vanu, v ní sprchu a masážní podložku.

V létě hojně využíváme podomácky vyrobenou „koupelnu“ na zahradě. Na dvou vysokých tyčích je uchycen velký kovový sud, který je natřen na černo, aby se v létě snadno ohříval díky sluníčku. Na něm je napojená sprcha a také hadice na napouštění bazénku pro děti, nebo na zalévání zahrádky. Kolem dokola je zástěna ze silných igelitových závěsů, aby snad sousedovi nevypadly oči z důlků, když se tam v létě sprchuju. Je to úžasná věc, kdykoliv se během horkého letního dne osvěžit a nemuset jít domů do koupelny.
Ale co. Nejdůležitější je, že se máme KDE okoupat. Protože představa, že bych měla na potoku rozbít kry a nanosit vodu, pak ji ohřát, nachystat vanu, tu pak vynést a všechno vytřít, je šílená. Moje babička to tak,chudák, dělala celý život.
My už jsme rozmazlená a zhýčkaná generace,ale to už je jiná kapitola.....

Mějte se hezky
Simič

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ale určitě byla babička otužilá a ve zdraví se dožila hodně let, nemám pravdu?
My prostě nic nevydržíme :)
Mimochodem, ten sud máme na chalupě také :):)
Pěkný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Vana nebo sprchový kout?

  • Máte doma sprchový kout nebo vanu?
  • A máte ji na základě vlastní přestavby (vlastního rozhodnutí), nebo už jste bydlení tak dostali?
  • Nebo máte obojí, vanu i sprchový kout?
  • Co je podle vás praktičtější?
  • Čemu dáváte přednost?
  • Můžete posílat i fotografie vaší koupelny (ať už bez Vás nebo s vámi :))

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těším se na koupelové příspěvky, jednu z vás odměníme pěkným dárkem: kosmetikou Fa, hodící se – jak jinak, do koupelny.

fa

Reklama