Čtenářka Simič se zaposlouchat umí, a že těch zvuků je, které nám popisuje. Včetně těch ne právě libozvučných :) Více už v dalším příspěvku.

Krásný den všem.

Vypadá to, že dneska bude konečně krásně.
Každý člověk má dvě uši. Ale jen málokdo se umí pořádně zaposlouchat, vnímat a užívat si zvuky,  které jsou úplně všude kolem nás. Neznám lepší relax,než zavřít oči a zaposlouchat se do některého příjemného,  krásného a libého zvuku.

Já třeba miluju šustění listí v korunách stromů, zurčení potoka, bzukot včel, mám ráda zpěv zralých klasů,které tančí ve větru,uklidňuje mě meluzína,kočičí vrnění,pomalý klidný dech mých spících dětí,zpěv dřevěné zvonkohry,šumění vysoké trávy,obdivuji nezaměnitelný zvuk violoncella a varhan v kostele,zvuky temného lesa,praskajícího ohně v krbu,báječně mě uklidňuje i zvuk kapajícího kohoutku a tikot hodin.

Miluju zvuk startujícího letadla a ševelení motoru auta,ráda poslouchám,když můj taťka ručně kosí trávu ostrou kosou,píseň deště bubnujícího do střechy,zvuk rozvodněné řeky.....To všechno je mým uším,ale hlavně mé duši velmi příjemné. Dokáže mě to uklidnit,  zrelaxovat, dobít novou energií,vykouzlit úsměv na rtech.

Pak jsou ovšem zvuky, které mě nepříjemně bodají do uší a hlavy,při kterých mě mrazí,při kterých si zacpávám uši,abych o ně nepřišla. Třeba když slyším brzdění starých vlaků,zvuk cirkulárky,pískání špatného klíňáku v autě,nemám ráda,když upadne něco těžkého a železného,nesnáším rány petard a ohňostroje,nerada slyším dětský a jakýkoliv pláč,nemám ráda lekavé a strašidelné zvuky,nesnáším,když v televizi řve reklama,nesnáším kokrhání sousedovic kohouta,nemám ráda jakýkoliv křik,řev,jekot a podobné pronikavé zvuky......

Co říct na závěr? Asi to, že někdy je úplné ticho stejně nejlepší.
Mějte krásný den
vaše Simič.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Ticho není špatné, ale nesmí trvat příliš dlouho. Jak už zmínila jedna ze čtenářek, to je pak už hrobové ticho, a toho si ještě užijeme až až …
Ale jinak jste to sepsala moc hezky, já Vám děkuji a přeji hezký, klidný den :)
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama