S názorem čtenářky s nickem Simič lze jedině souhlasit. I ona zažila takovou tu krásnou, dětskou, nevinnou závist. Horší, když se tato vlastnost v dospělosti změní. Přečtěte si další zajímavý příběh k dnešnímu tématu.

Krásné páteční dopoledne,

Tady,na Valašsku je zataženo,drobně poprchá,takže závidím všem,kdož mají na obloze sluníčko.

Myslím,že se závistí se setkal takřka každý z nás.A kdo říká,že nikdy nikomu nic nezáviděl,tak určitě lže.Dnes už to bereme všechno jinak,ale vzpoměňme si na dětství a mládí.

Já si dodnes jasně vzpomínám,když moje kamarádka ve školce dostala úžasnou mrkací a dlouhovlasou pannu,jak jsme všechny kolem ní mlsně chodily a škemraly,aby nám ji půjčila. Pak jsem si o tutéž pannu psala asi tři roky Ježíškovi,který mi ji nakonec nadělil i s růžovým kočárkem,takže zase všechny holčičky pro změnu zase záviděly mně.

Na základce jsem zase záviděla své spolužačce opravdové rifle, zatímco já musela nosit hnědé manžestráky po sestřenici.Na střední škole jsme zase byly snad všechny holky zamilované do Pavla ze čtvrté B-nejkrásnějšího kluka na gymplu.On však začal projevovat city holce ze zdravky,tak jsme jí ho záviděly a nedovedly pochopit,kam dal náš idol oči.Taky jsem vždycky záviděla své kamarádce psa,kterého jsem si vždycky přála,ale rodiče mi pořídili rybičky.

Myslím,že každý z nás někdy někomu něco záviděl. Ať to byla nová hračka,nové oblečení,nový účes....Ale to je taková ta nevinná,dětská závist,která hned přejde a je absolutně neškodná. Horší je,když závist panuje mezi dospělými lidmi, o kterých by chtěl člověk říct, že jsou to rozumní, vyspělí,inteligentní, uvažující tvorové s nadhledem a lidským přístupem. Řekla bych, že přehnané závist u dospělého člověka je už vlastně nemoc.Člověk se užírá,je neustále nespokojený,zamračený a nepřejícný a hlavně-nejvíc týrá sám sebe.Takže není lepší žít si po svém,být spokojený,usměvavý,přejícný,mít zdravou rodinu a pravé kamarády než zuřit někde v koutě,že má soused zase nové auto?

Věřte,že kolikrát byste stejně neměnili. Jako moje známá-má muže bohatého podnikatele, krásný dům,několik aut,dovolenou 5x v roce,člověk by řekl,že si žije jako v bavlnce. Ale omyl. Má těžce postiženého tříletého chlapečka,který má navíc velmi slabou imunitu,takže je neustále nemocný a zcela odkázaný na neustálou péči.Já nemám hory peněz,auto máme 10 let stejné,splácíme hypotéku,ale jsme zdraví a spokojení a to je to nejdůležitější.Člověk by kolikrát neměnil,aspoň já rozhodně ne!

Krásný víkend všem přeje Simič.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

________________

Máte naprostou pravdu, dětská závist je nevinná, roztomilá, u dospělých už je to na zamyšlenou. Opět moc krásný příspěvek, děkuji... A ať vám na Valašsku brzy vyjde sluníčko, tady v Praze už pálí. :)

Saša

Téma dnešního dne 17. června

Co jste kdy - komu záviděly, případně co - kdo záviděl vám?

Závidím já

 • Já jsem například záviděla svojí kamarádce v porodnici, že porodila o týden dřív a už to má za sebou.
 • Závidím také svojí sestře, že zatímco ona může sníst třeba půlku kance a zůstane pořád štíhlá, já přibírám snad z pouhého nadechnutí.
 • Závidím svému muži jeho povahu, s jakou lehkostí dokáže vyřešit všechny podstatné problémy, a ty nepodstatné umí hodit za hlavu.

Závidí mně

 • Moje o pár let mladší kamarádka mi těsně před jejím nedávným porodem záviděla, že já už to mám dávno za sebou.
 • Moje dcerka mi závidí, že už mám za sebou maturitu i absolutoria.
 • Moje sousedka mi závidí, že my máme balkon, a ona ne.

Závist je prostě všude kolem nás. Je propojena s naší povahou, s našimi pocity, patří k našim životům. Někdy je nevinná, ničím neublíží, jindy se dokáže proměnit v pěkně zlou a zákeřnou potvoru, která zraňuje a ničí.

Závist má mnoho podob, s jakou z nich jste se setkaly vy, můžete psát na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Co jste kdy komu záviděly

 • Povahu
 • Podobu
 • Vlastnosti
 • A nebo třeba luxusní automobil či bazén
 • ... ... ...

Co kdo záviděl vám

 • Šťastné manželství
 • Zahraniční dovolenou
 • Úspěšné složení zkoušek  
 • A nebo třeba lepší úrodu na zahradě
 • ... ... ...

A aby té závisti nebylo málo, vylosovaná čtenářka od nás obdrží: Luxusní osvěžující koupelový krém a ještě luxusnější bělicí pastu na zuby.

darecek

A my ostatní jí poté budeme tiše závidět zářící úsměv a hebkou pleť. :))

 

Reklama