A to čtenářka s nickem Simič opravdu je. Vždyť její manžel pochází ze šesti sourozenců. V příspěvku se mimo jiné dozvíte, jak i ona sama vzpomíná na prázdniny u své tety. Zážitky opravdu veselé.

Dobrý den všem čtenářkám Ženy-in.

Já jsem zasloužilá teta-ve svých 34 letech mám 7 synovců a 5 neteří! A myslím, že to ještě zdaleka není konečné číslo. Postaral se o to hlavně můj manžel, který sám pochází ze 6 sourozenců.Všichni se vzájemně navštěvujeme docela často, rodinné oslavy připomínají dětský den či menší průvod.  Ale je to moc fajn, když se naše tlupa společně sejde.

Já sama moc ráda vzpomínám, když jsem jezdívala na prázdniny k tetě Evě-maminčině sestře a jejímu muži-strýci Pavlovi na vesnici. S jejich třemi kluky jsem se navyváděla! Byli to výlupci a raubíři a já mezi ně skvěle zapadla.
Chodili jsme sousedce na jahody a třešně,stavěli přehradu v potoce,chytali hady, ryby, pijavice, vypustili jsme rybník, v noci jsme chodili v rámci stezky odvahy na hřbitov, chodili jsme okopávat paní Stejskalové brambory za 5 kč na hodinu, ze strýcova starého auta jsme si udělali nedobytný bunkr, kradli jsme tetiným slepicím vajíčka a krmili jimi sousedovic vlčáka(a jak měl krásnou srst!!!Teta pak slepice zabila, že prý nenesou!!!),dělali táboráky, chodili se koupat ke splavu,jezdili na sousedovic koních, učili jsme se kouřit, nabarvili jsme tetinu kozu na pruhovanou jako zebru.........

Úžasné a nezapomenutelné zážitky, ještě teď mám úsměv na rtech. Popsala bych jimi minimálně ještě tři strany, a to bych určitě nevzpomněla všechny ty kulišárny.

Vzpomínám si, jak mě teta Eva vždycky se strachem předávala mé mamči-měla jsem rozbitá kolena, odřené lokty, ohořelé vlasy, nějaký ten šrám, ale byla jsem vydováděná, vybitá, plná skvělých zážitků, takže byl potom ode mě doma relativní pokoj a klid.
Byla bych moc ráda, kdyby i mí synovci a neteře měli na své dětství u tety (jako u mě) tak parádní a nezapomenutelné vzpomínky jako já. Otázkou ovšem je, jestli mi je jejich rodiče půjčí!!!

S pozdravem Vaše Simič

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

A já myslím, že půjčí – a vy je pak naučíte ty lumpárny, které jste sama prováděla – a oni budou mít po letech taky na co vzpomínat :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama