Čtenářka s nickem Simič je už ve svých 34 letech zasloužilou tetou sedmi synovců a pěti neteří. Všem by přála tak parádní dětství u tety, jaké zažila ona sama ve svém dětství.

Dobrý den všem čtenářkám Ženy-in.

Já jsem zasloužilá teta-ve svých 34 letech mám 7 synovců a 5 neteří! A myslím,že to ještě zdaleka není konečné číslo.Postaral se o to hlavně můj manžel,který sám pochází ze 6 sourozenců.Všichni se vzájemně navštěvujeme docela často,rodinné oslavy připomínají dětský den či menší průvod.Ale je to moc fajn,když se naše tlupa společně sejde.

Já sama moc ráda vzpomínám,když jsem jezdívala na prázdniny k tetě Evě-maminčině sestře a jejímu muži-strýci Pavlovi na vesnici.S jejich třemi kluky jsem se navyváděla!Byli to výlupci a raubíři a já mezi ně skvěle zapadla.

Chodili jsme sousedce na jahody a třešně,stavěli přehradu v potoce,chytali hady,ryby,pijavice,vypustili jsme rybník,v noci jsme chodili v rámci stezky odvahy na hřbitov,chodili jsme okopávat paní Stejskalové brambory za 5 Kč na hodinu,ze strýcova starého auta jsme si udělali nedobytný bunkr,kradli jsme tetiným slepicím vajíčka a krmili jimi sousedovic vlčáka(a jak měl krásnou srst!!!Teta pak slepice zabila,že prý nenesou!!!),dělali táboráky,chodili se koupat ke splavu,jezdili na sousedovic koních,učili jsme se kouřit,nabarvili jsme tetinu kozu na pruhovano jako zebru.........

Úžasné a nezapomenutelné zážitky,ještě teď mám úsměv na rtech. Popsala bych jimi minimálně ještě tři strany,a to bych určitě nevzpomněla všechny ty kulišárny. Vzpomínám si,jak mě teta Eva vždycky se strachem předávala mé mamči-měla jsem rozbitá kolena,odřené lokty,ohořelé vlasy,nějaký ten šrám,ale byla jsem vydováděná,vybitá,plná skvělých zážitků,takže byl potom ode mě doma relativní pokoj a klid.

Byla bych moc ráda,kdyby i mí synovci a neteře měli na své dětství u tety(jako u mě) tak parádní a nezapomenutelné vzpomínky jako já.Otázkou ovšem je,jestli mi je jejich rodiče půjčí!!!

S pozdravem Vaše Simič.

pozn. text nebyl redakčně upraven

__________

Tak to je prázdninový příběh jako z nějakého dětského filmu Marie Poledňákové. Simič děkuji. Věřím, že by jsi dokázala svým synovcům a neteřím také uspořádat parádní prázdniny, jen aby ti je ale jejich rodičové neposlali všechny zároveň. :)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

Reklama