Také čtenářka s nickem Simič je vášnivou čtenářkou a navíc čte právě knihu, kterou se mi opravdu trefila do noty :) Pokud jste zvědavé jakou, dozvíte se to v jejím knižním příspěvku.

Hezký den.
Hrdě se hlásím mezi knihomoly. Čtu ráda. Čtu často. Čtu všechno, co se číst dá. Když se nudím při čekání na autobus, jsem schopna číst si i jízdní řád. Knížky mám ráda. A nejraději takové ty staré,se zažloutlými listy, s rozpadající se vazbou, zvláštně a tajemně vonící.

Líbí se mi představa,že je přede mnou četlo už mnoho lidí a ráda si hraju s představou,kdo to asi byl, kdy a kde tu knížku četl a jestli se mu líbila.

Elektronické čtečky mi k srdci nepřirostly. Připadají mi studené, neosobní,nějak nemají tvar a při otáčení stránky nemusím slinit prst,což je pro mě nemyslitelné. Jsem typ,který je schopný s sebou na dovolenou klidně a rád tahat plný kufr knih,těch opravdových knih. Miluju, když mám možnost hrabat se v hromadách vyřazených knih, kde člověk vždycky najde nějaký ten poklad. Všichni to o mně ví a tak mi nosí balíky pro ně již nepotřebných a vyřazených knih a knížek.

Dříve jsem také hojně navštěvovala antikvariáty a nakupovala ve velkém.Mám doma pár hotových pokladů, spoustu starých knížek,některé jsou dokonce vázány ještě v kůži. Mnohé z nich už hodně pamatují, ale právě proto jsou krásné...

Mám ráda různorodá témata, vyžívám se v knihách historických i kriminálních, ráda čtu cestopisy, autobiografické knížky, dobrodružné romány, povídky i novely.
Jediné knihy,které nečtu jsou kuchařky. Jinak přelouskám všechno. Co mě nezaujme hned na začátku-odkládám.Co mě zaujme-pak jsem schopná číst třeba do ranního kuropění. Právě teď mám rozečtenou Čachtickou paní od Joža Nižňanského a už teď se těším, až půjdou má dítka do peřin a já budu číst. Tuto knížku jsem našla u tety na půdě. Je jako stvořená pro mě. Skvělé téma, zažloutlé listy, polorozpadající se vazba a hlavně je „tlustá“,takže mi vydrží na několik dní!

Večer čtu dětem Honzíkovu cestu od Bohumila Říhy-krásnou a milou knížku, kterou jsem dostala od babičky, když jsem začala chodit do školy. A pak se vrhnu na Čachtickou paní a snad se konečně dozvím, jak to bylo s tím pověstným koupáním v krvi čistých panen.

Přeji všem knihomolkám krásný den.
Simič.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Tak to jste mě úplně dostala! Čachtická paní! Jedna z mých nejoblíbenějších knih! A můžu Vám ještě DOPORUČIT od toho samého autora (Jožo Nižnánsky) volné pokračování Čachtické paní, knihu s názvem Žena dvou mužů. Uvidíte, bude se Vám líbit ))
Krásný den a děkuji za příspěvek, který mě mile potěšil ))
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama