Přesně jak je psáno v úvodu. Domov má být veselý, radostný, šťastný a barevný. A přesně takový ho má i čtenářka s nickem Simič. Podělila se s námi o něj i na zaslaných fotografiích.

Hezký, i když studený a ubrečený den. Na malování bytu mám moc hezké a veselé vzpomínky z dětství.Když maminka rozhodla,že se bude malovat, začaly manévry. Tenkrát byly v módě válečky a nejlépe v každé místnosti jiný vzor.Všechen nábytek se musel pečlivě zakrýt igelitem,srolovat koberce,zakrýt okna novinami,vše,co se dalo z pokoje odnést se stěhovalo pryč.

My,děti,jsme si to užívali,hráli si na schovku,pletli se pod nohama tatínkovi na vratkém žebříku,sem tam se nám podařilo vylít pracně namíchanou barvu nebo někam zašantročit váleček. Rodiče si na malování bytu brali vždycky volno a nás děti chtěli „strčit“ k dědovi a babičce.Ale my jsme si to nechtěli nechat ujít,tak jsme rodiče uprosili a naslibovali,že budeme hodní a budeme pomáhat.Ale většinou to dopadlo přesně naopak.

Dnešní malování bytu je proti tehdejším manévrům procházka růžovým sadem.Nářadí je kvalitní,barev celá široká škála,pěnové válečky,které vůbec necákají nebo stříkací pistole-ta je úplně nejlepší-což oceníme především my,ženy,protože pro nás odpadá ten úklid.

Já mám ráda barvy. V každém pokoji jinou.Líbí se mi,když stěny nejsou fádní a jednobarevné.Barva vše oživí,pokoj získá svou atmosféru,kterou potom přenáší na vás.Vzhledem k tomu,že mám malé děti,malujeme poměrně často,ale vždycky barevně. Vyzkoušela jsem snad celou paletu barev,ale nikdy bych nechtěla do bytu černou-asi by ve mně vyvolávala pocit smutku,temnoty,žalu.

A domov má být přeci veselý, radostný, šťastný a barevný!

Vaše Simič

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

fialova

oranž

tri

__________

Já si dnes připadám jako paní učitelka ve školce, jenom chválím a chválím..., ale mám k tomu důvod. Opět moc krásné fotografie (včetně humorné vzpomínky na malování v dobách našeho dětství.:) Ta fialková je naprosto úžasná, ta mě dostala. Jdu přemalovávat naše místnosti.:)

Pěkný den a hlavu vzhůru, v Praze už svítí sluníčko - posílám ho i k vám.

Saša

 

Tématem dnešního vydání - 26. července 2011 - jsou barvy v naší domácnosti

 • Jakou barvou máte vymalovány vaše pokoje?
 • A proč jste volili právě takovou barvu?
 • Že je moderní, že se vám líbí?
 • Shodnete se se svým partnerem na barvách ve vašich místnostech?
 • Vymalujete si doma sami?
 • Experimentujete nebo se držíte při zemi?
 • Kdy jste naposledy malovali?
 • Upřednostňujete tapety?
 • Převažují ve vašich bytech barvy teplé nebo studené?
 • Napadlo by vás vymalovat si na černo?
 • S jakou nejpodivnější barevnou kombinací jste se setkala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn kosmetikou AVON - svým způsobem, týkající se také malování. :)

kosmetika

 

 

Reklama