Své si užije se zuby i čtenářka Simič. Ale aby to nebyl příběh jen o bolesti a trápení, dodává i úsměvnou historku, týkající se jejího synka. A co teprve vzpomínka na bílé fluoridové tabletky ? Příspěvek určitě stojí za přečtení.

Hezký den všem.
Být zubařem je takové nevděčné povolání. Většina lidí ho nemá ráda a bojí se ho.I já patřím mezi ně.Už jako dítě jsem měla ze společné třídní návštěvy zubaře strach.Většina dětí byla ráda,že se nebude učit,ale já bych stokrát raději seděla ve škole do půlnoci,než jít k zubaři. Pokaždé mi vrtal,pokaždé našel nějaký problém,pokaždé jsem brečela,pokaždé jsem potom ještě týden po zákroku chodila s oteklou pusou. Návštěvy zubaře byly mou noční můrou. Vzpomínáte si,jak se tenkrát ve škole povinně rozdávaly o svačinové přestávce malé bílé fluoridové tabletky pro zdravý chrup?Já jsem se přihlásila dobrovolně, že je budu rozdávat.V domnění a slepé víře,že když jich sním dostatek,budu mít krásné a zdravé zuby a zubař mi nebude nic dělat,jsem jich tenkrát snědla najednou půlku lahvičky. Skončilo to výplachem žaludku, výpraskem a odebrání funkce zdravotníka, který rozdává tablety.
S chrupem mám problémy dodnes.Přitom si myslím,že péči o něj zdaleka nezanedbávám,ba právě naopak.Ale mám bohužel velký sklon ke kazivosti,zánětům,parodontóze.Takže kdybych žila ve středověku,kdy jediným zubařem byl kovář,tak už jsem dávno bezzubá jako stařena

Takže u zubaře jsem jako doma a už jsem si zvykla,už mi to ani nepříjde.Mám naštěstí opravdu šikovnou a dobrou paní zubařku s nejmoderněji zařízenou ordinací a vždy přichystanou bezbolestnou injekcí.

S dětmi chodím na prohlídky pravidelně,učím je,ať se o své zoubky pečlivě starají a v hloubi duše doufám,že budou mít silný a zdravý chrup po manželovi,který má v puse jednu jedinou plombu a vůbec netuší,co je to zánět,čištění kanálků,výbrus okostnice a podobné lahůdky.Musím se s vámi podělit o jednu úžasnou historku ze zubní ordinace.Byla jsem se svým,tehdy čtyřletým synem u paní zubařky .Syn je vždycky moc hodný,statečný,ani nehlesne. Paní zubařka mu našla poměrně rozsáhlý kaz a vysvětlovala mu, že se mu v zoubku usídlil zlý červík,který ten zub prokousává a ničí. A že je potřeba červíka vyhnat a vyhodit. Syn vůbec neprotestoval,krásně spolupracoval,ani nepípl. Když paní doktorka skončila,že už červíka ulovila a vyhodila,najednou syn spustil takovou sirénu a ztropil šílenou scénu. Že chce toho červíka vidět, proč ho splachovala,no řev,kravál,šílený brekot. Paní zubařka, sestřička i já jsme zůstaly stát trochu v šoku a trochu v němém úžasu,co to do toho dítěte vjelo. Paní zubařka situaci ale skvěle zvládla. Dala mu obrázky,prázdnou stříkačku,vzorky dětských zubních past. Uplacený a spokojený syn poděkoval a s úsměvem opustil křeslo a následně i ordinaci. Ale paní doktorka mu musela slíbit,že příště mu toho červíka ukáže!!!

Mějte krásný den
Simič

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________

Děkuji za pěkný příspěvek k dnešnímu tématu. Máte štěstí na paní zubařku, je vidět, že má cit. Ovšem dostala jste mě i s těmi fluoridovými tabletkami a odebráním funkce zdravotníka :))
Krásný den a zdravý chrup
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama