Dobrý den, zasílám Vám mou "brigádnickou zkušenost":

Moje brigáda v jednom nejmenovaném fritovaném kuřeti:)

Byla jsem mladá a hloupá, ale potřebovala peníze. V druhém ročníku na střední jsem „podlehla“ kouzlu fast foodů a nechala se ukecat na post – pracovník restauračního provozu. Každá korunka byla dobrá a pokud jsem si chtěla našetřit na nějakou slušnou dovolenou s přítelem, musela jsem pro to něco udělat.

Takže pěkně po pořádku.... Nastoupila jsem první den prázdnin, kolektiv byl poměrně mladý -  o pár let starší než byl můj současný věk.

Všichni se tvářili mile (někdy až moc) personál byl velmi ochotný a během krátké chvíle jsem se díky jejich pomoci naučila jak přežít v džungli fast foodů.

Neustálý stres, přepálený tuk, gramáže produktů, protivní zákazníci (kteří Vás neváhali slovně a stalo se, že i fyzicky napadnout) a 8 hodin na nohách. Ze školy jsem utíkala do práce a domů jsem se vracela v pozdních nočních ( někdy i ranních hodinách – když se protáhl úklid).

Ano opravdu jsem domů dorazila třeba ve tři ráno – ačkoliv směnu jsem měla placenou pouze do 23:00.

Ale bylo třeba pouklízet, vydrhnout vše od přepáleného tuku, vyměnit oleje, umýt nádobí, podlahy, uklidit kasu, nachystat maso na druhý den, zkontrolovat data spotřeby...zahnat potkana do odpadní jímky....Že jste se u této věty zasekli? Věřím...Opravdu – ačkoliv by z toho byl velký problém, kdyby se to někdo dozvěděl – jsme měli na provoze potkana, který vylézal z odpadní jímky.

Bylo to velice nechutné. Vlastně celá tahle zkušenost byla dosti nechutná.

Pokud jste se někomu na servise nelíbil, plivnul Vám do sendviče, nebylo výjimkou, když se prodávaly staré sendviče či saláty. Zkrátka prasata jsou všude a šetří se také na všem!

Ze skvělého kolektivu, který mi na začátku připadal tak dokonalý se stala banda podrazáckých a závistivých „kolegů“, kteří čekali jen na to, kdy na Vás mohou prásknout, že jste si sedla, nebo přetáhla odpočinek o půl minuty.

Dokonce nás posílali špehovat do šaten, jestli si něco neodnášíme domů. Dostala jsem „důtku“ za údajné pojídání produktu – zkoušela jsem, jestli je třeba udělat nové hranolky – zda nejsou již studené.

Učila jsem se „standarty“, které spočívali ve správné váze kečupu, který jsem mohla zákazníkovi přidat do sendviče, salátu, který jsem mohla vydat na pult, nebo sýru, který jsem mohla na maso nastrouhat. Byly to nesmyslné údaje, které však manageři každý den zkoušeli přímo na provoze. Také jsme skládali zkoušky z již výše zmiňovaných standartů.

Kdo neuspěl, toho vyrazili (důvod – hrubé porušení pracovní kázně).

Také jsme se klepali každý den, který jsme byli posláni na kasu. Zde na nás mohl čekat tzv. Tajný zákazník ( osoba zaplacená firmou, která měla kontrolovat provoz, obsluhu a produkty).

Takže pokud jsme na tohoto zákazníka narazili (samozřejmě jsme nikdy nemohli vědět, kdo to bude) a neusmáli jsme se či jsme neřekli ať k nám znovu přijde, byl nám krácen plat.

Zkrátka a dobře, 8 hodin ( někdy i 16) jsem se musela smát jak pako, odvažovat množství surovin, které jsem přidávala do produktů, plašit potkana, makat zadarmo do brzkých ranních hodin a nechávat se buzerovat od managerů, kteří byli ani ne o 5 let starší než já...

Tuhle šikanu jsem vydržela asi 7 měsíců, načež jsem rezignovala a podala výpověď. Vydělala jsem si 15 tisíc, zničila vztah, pleť, vlasy i nehty ( drhly jsem připálený gril 68% kyselinou) a teď si říkám, jestli mi tohle všechno za to v šestnácti letech vlastně stálo...

Krásný den přeje Simbelmine

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Ahoj a krásný den i Tobě. To víš, že to za to stálo. Kdeže bys získala takovou zkušenost a co jiného by Tě motivovalo v tu dobu se naučit vařit doma, pěkně poctivou stravu bez hlodavců? A mimimochodem, kde jinde by ses naučila umělý úsměv číslo 5-8, který se může leckdy hodit???

Keep smiling, Simbeline, všechno špatné… vždyť víš. Krásný den. Míša

O brigádách nejen bramborových a chmelových a o zážitcích nejen veselých z těchto činností pocházejících si povídáme dnes na redakce@zena-in.cz.

Kdo z vás si vzpomene na tuhle celou říkanku?

Dráty pod vodou - KABEL
Díra ve zdi - TUNEL!.....


..... DOKONČETE TEXT VE SVÉM PŘÍSPĚVKU POSLANÉM REDAKCI A VYHRAJTE CENU!

Reklama