Dobré ránko, posílám svůj názor.

Dneska máme ten „velký volební den“ a já uvažuji, koho bych vlastně volit měla. Volební právo mám nějaké dva roky a ještě jsem ho nevyužila.

Využiji jej teď? Nevím, opravdu nevím. Bilboardy, které nás upozorňují, co se stane, když budeme volit tu a tu stranu, co se naopak stane, když ji volit nebudeme.

Lži, které nám každý den vtloukají do hlav. Co se kdy změnilo po volbách? Pamatujete si to? Dokáže mi někdo odpovědět? Jak říká můj táta – vše už je rozhodnuté, kdyby měly volby něco změnit, vůbec by se nekonaly. A víte co, nějak tomu začínám rozumět a jeho slovům věřit.

Je to skutečně tak, kdybychom chtěly zdejší politický systém nějakým způsobem změnit, nestačilo by pouze zvolit konkrétní stranu. Protože i v dnešní době stále převažují zájmy jedince nad zájmy společnosti.

Kdokoliv, kdo se dostane tzv. „ke korytu“ začne hrabat pod sebe a najednou jsou sliby ty tam... Žádné navýšení mateřské, žádné vyšší důchody, snížení daní? Možná jen pro bohaté. A pak se všichni hrozně diví tomu, že dochází k daňovým únikům, podvodům a krádežím.

No nezlobte se na mě, ale vydělávat 25 tisíc měsíčně a z toho víceméně polovinu odvést státu? Kdo dneska zaplatí z 12 tisíc nájem, služby a stravu? O dalších věcech nemluvně.

Včera jsem slyšela příběh muže, který díky zelenému zákalu během čtrnácti dnů oslepl. Žil sám a dostával pouhé životní minimum, což je dnes kolik? Vtipné dva tisíce na ruku... Hrůza.

Neměl nárok na invalidní důchod a to z důvodu, že chtěl ušetřit a neplatil si pojištění.

Bez cizí pomoci se neobešel a stát se na něj také vykašlal... Na jednu stranu je to jeho hloupost, ale na druhou si říkám, že za svůj život ušetřil pěkný balík peněz.

Když si vezmeme, že každý měsíc odvádí náš zaměstnavatel 25 % za sociální a 9 % za zdravotní pojištění, plus my jako zaměstnanec 6, 5 % a 4, 5 % ....

Má cenu v tomto zkorumpovaném státě pracovat, odvádět a platit daně? Na to si musí každý odpovědět sám.

No co jiného nám ale zbývá? Vlastně nic... Proto jsem se rozhodla, že ani letos k volbám nepůjdu. Není koho volit, ze slibů se nikdo nenajíme, jak to tu bude ale vypadat za pár let? To se nechci ani domýšlet...

Pěkný volební den přeje Simbelmine

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Já Ti to postavím obráceně – můžu? Změní se něco, když těch pár kroků neuděláš? Z mého pohledu jen pasivně necháš druhé, ať už ale doopravdy rozhodnou všechno za Tebe. Myslela jsi někdy i na to, jak by to vypadalo, kdyby tak přemýšlel každý? Já vím, že je to akademická otázka a že se to nestane. A víš, proč se to nestane? Protože opravdu tak každý nemyslí. :-) I Tobě krásný den. Míša

Pište dnes, co si myslíte i koho se chystáte volit a proč. Pište své názory i příběhy.

Na vaše e-maily se těším na redakce@zena-in.cz

Reklama