Další příspěvek přišel od čtenářky, která se podepsala jako Silvie. Humornou cestou nám popisuje její nákupní proces.

Nakupování prý není žádná věda

Nakupování tedy patří k činnostem, které nelze za žádnou cenu vyškrtnout z týdenního seznamu plánovaných úkolů. Téměř nikdo se ani nepozastaví nad tím, co vše se může při parkování, výběru správných surovin a placení u pokladny stát. Vždyť je to přece tak jednoduché! Proto i malé zaváhání může skončit „trapasem“.

Po příjezdu k obchodu vás možná zaskočí věčně přeplněná parkoviště. To vaše myšlenky ovšem nerozhodí, ačkoliv si povzdechnete, že budete muset místo obvyklých deseti metrů ujít patnáct.

Mezi prvními policemi si uvědomíte, že byste měli mít v kapse seznam věcí, které doma už došly a nutně musí být nahrazeny novými. Po pěti minutách hledání lístku po kapsách si vzpomenete, že jej máte v peněžence, ve třetí kapse odshora, na pravé straně u drobných mincí. Zřejmě abyste na něj nezapomněli! Když konečně lístek najdete, začnete potřebné suroviny a věci shánět po krámu. Během toho stihnete minimálně dvakrát projít kolem zeleniny, s vozíkem projedete okružní jízdu kolem nápojů, pečiva a skončíte před výlohou s uzeninami a saláty.

Jakmile máte všechny položky seznamu odškrtnuté, vydáte se k pokladně. Když vykládáte zboží na běžící pás, jste si stoprocentně jisti, že máte peněženku v kapse u kalhot a máte v ní i dostatek peněz. Jenže v momentě, kdy dojde na placení a paní sedící za kasou už netrpělivě čeká, až jí předáte peníze, zjistíte, že peněženka v kapse u kalhot prostě není. Vaše ruce nadějně prohledávají i místa, kam byste peněženku v životě nedali. A tam ji samozřejmě také najdete! Když jste totiž hledali seznam věcí, peněžence jste již dále nevěnovali pozornost a zastrčili ji do zákrytové kapsy proti zlodějům.
Když položíte peníze na podložku, paní prodavačka se na vás podívá s falešným úsměvem ve tváři a s pozdravem „Na shledanou“ vám vrátí zbytek peněz.

Silvie

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Pěkný příspěvek. Tak nějak mému srdci blízký, ale přece se nenecháme při nákupu rozhodit, ne?
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den, s nákupy i bez :)
Saša

Téma dnešního dne: Nákupy

  • Nakupujete společně s vašimi muži?
  • Nebo nakupují sami?
  • Vysíláte je s lístečky?
  • Nakupují rádi?
  • Dostanete je s úsměvem třeba i do oddělení drogerie, nábytku, textilu?
  • Pohádali jste se někdy na nákupu?
  • Shodnete se na zboží?
  • Upřednostňujete nákupy v malých obchodech, nebo pořádáte velké nákupy v hypermarketech?
  • Jak často?
  • A chodíte raději na nákupy sama, nebo v doprovodu toho svého? :)

O nákupní tematice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: pečící formou na dorty od firmy Tescoma

forma

Reklama