„V reálu to znamená, že pes nedokáže své ucho uzavřít jako člověk a vnímá i slabý šum na 24 metrů. Jistá výhoda psího pokolení, ale v určitých situacích spíše prokletím. Jsou samozřejmě i pejsci flegmatici, kterým hluk z petard a ohňostrojů nevadí. Přesto se i tyto typy psů nedoporučuje o Silvestru pouštět na volno,“ říká Zuzana Novotná, produktová specialistka z předního chovatelského e-shopu SpokojenýPes.cz.

pc-322178.jpg

I klidné psi, kteří se nebojí hluku, mohou vyděsit barevné efekty na obloze. Jejich vjemy nemohou správně rozlišit, zda je ohňostroj přímo u čumáku nebo kilometry vzdálený. S tím souvisí, že je lepší, klidného psa nechat doma se zataženými závěsy a puštěnou televizí nebo rádiem. Vizuální efekty jsou eliminované a sluchové minimalizované.

323-1.jpgdo-510593.jpg

Dobrým pomocníkem je i hračka nebo pamlsek. 
„Bohužel, v případě, že pejsek patří do skupiny náchylnějších na hluk a pompézní světlo, nepomůžou závěsy, televize ani hračky. V tomto případě je lepší volit speciální prostředky, které jsou k dostání na našem e-shopu SpokojenýPes.cz,“ radí Zuzana Novotná. Alavis Calming je jeden z nejoblíbenějších prostředků pro zklidnění. Jedná se o tabletky, tudíž je účinnost vysoká. Na 10kg pejska stačí na 1 den 1 tableta. V případě potřeby, lze dávku zvýšit. Výhodou je, že se dá užívat delší dobu nebo nárazově.

244-13229.jpg