Vánoce jsou za rohem, poslední den v roce se blíží závratnou rychlostí a vy jste stále single? Na vánoční samotu jste se už psychicky připravila, ale jak strávit Silvestr, aby to nebyl jen zbytečně promarněný čas? Určitě neseďte sama doma, později byste toho litovala. Jak si 31. prosinec užít, i když nemáte partnera, poradí odbornice na vztahy Martina Horáková ze seznamky Leyter.com.

Leyter.com

Poslední prosincový den slavíme příchod nového roku. Lidé plánují velkolepé oslavy plné alkoholu a bujarých ohňostrojů, ať už v rodinném kruhu nebo mezi přáteli. Loňský rok jste si ještě o půlnoci připíjela šampaňským a líbala svou drahou polovičku, zato letos nemáte chuť slavit nic, protože vám vztah nevyšel podle představ nebo ten dlouhodobý přestal fungovat. Případně na toho pravého teprve čekáte.

I když necítíte potřebu vítat nový rok, rozhodně nezůstávejte poslední den v roce sama doma,“ doporučuje Martina Horáková ze seznamovacího portálu Leyter.com a dodává: „I přesto, že si přes den najdete spoustu aktivit, půlnoční veselení a praskající ohňostroj vás v noci nenechají usnout. Je pravděpodobné, že z okna uslyšíte jásavé vítání nového roku a vaše pocity osamělosti a smutku se tím akorát prohloubí.“ Neházejte tedy flintu do žita. Máte spoustu možností, jak zahnat chmury a poslední den v roce si řádně užít.

Klasikou na horách nic nezkazíte

Kdy jindy vyrazit na hory než na Silvestra? Pobyt na pronajaté chatě s přáteli vás může příjemně rozptýlit. „Zkuste na silvestrovské veselí hledět jako na šanci k seznámení,“ radí Martina Horáková. „Ačkoliv na ni vyrazíte se svými starými přáteli, každý sebou může vzít i někoho, koho neznáte. I v omezeném počtu lidí tak můžete nalézt osobu, se kterou si budete rozumět více než jen v přátelské rovině,“ dodává Horáková.

Proti smutku bojujte aktivně

Pokud se letos nepodaří, aby se sešla větší skupina přátel, se kterými byste mohla Silvestra oslavit, vyrazte na hory jen s kamarádkou. Zimní sport prospěje nejen vašemu tělu, může být při něm skvělá zábava. I spousta malých horských středisek připravuje na poslední prosincovou noc prodloužené noční lyžování. Zahřát se a zároveň potkat nové lidi pak můžete třeba u svařeného vína v místním baru. „Nemáte-li hory poblíž a nechcete za nimi jezdit, můžete využít třeba noční bruslení.  Bývají otevřená i v menších městech. Můžete být sama překvapená, koho tam potkáte,“ doporučuje Martina Horáková.

Nebojte se večírku v domácím prostředí

Než se zavřít sama v bytě a zabývat se tím, jak vám bývalý přítel nebo manžel ublížil, co se v něm zavřít s partou přátel? Určitě mezi nimi najdete ty, kteří zatím nemají žádné plány a vaše pozvání neodmítnou. Silvestrovská party doma má spoustu výhod.  „Přátele si většinou cíleně vybíráme. Jsou to lidé, s kterými si rozumíme a cítíme se s nimi dobře. Oslavit s kamarády příchod nového roku je tedy skvělou volbou. Nejenže vám budou oporou, ale v přátelské atmosféře snadno zapomenete na vaše trápení,“ vysvětluje Martina Horáková.

Rozhlédněte se po okolí

Pokud byste si přála na Silvestra zažít něco zajímavého, zkuste projít internetové vyhledavače. Budete sama překvapená, jaké možnosti se vám nabízejí v okolí. Některé kluby dokonce připravují party pro nezadané. Program těchto večírků bývá nabitý hudbou a občerstvením. Vezměte nejlepší kamarádku a vyrazte skvěle nalíčené a oblečené. Věřte, že se nudit nebudete a zároveň poznáte spoustu nových lidí.

Odložte bilancování na neurčito

„Pokud neprožíváte zrovna spokojené období a zažila jste v předešlém roce nepříjemnosti, které vás stále trápí, pokuste se vyvarovat analyzování situace,“ radí Martina Horáková a dodává: „Poslední den v roce si užijte už od jeho počátku a nenechte, aby vám ho chmury zkazily. Do nového roku vstupte s úsměvem. Nezapomeňte, že jak na Nový rok, tak po celý rok.“

Připravte si plán na další rok

Udělejte si plán na další rok. Zahrňte do něj věci, které byste ráda vyzkoušela, případně se je naučila bez ohledu na to, zda budete mít partnera nebo ne. „Místo smutnění se raději upněte v myšlenkách na plnění a důslednou realizaci svých předsevzetí. Ať už je to cvičení, jazyky, tanec, vaření nebo učení se novým věcem, určitě máte něco, čemu jste se už dávno chtěla věnovat a neměla jste na to čas,“ uzavírá odbornice z internetové seznamky.

O službě Leyter.com

Leyter.com je česká seznamovací a sociální síť. Oproti klasickým seznamovacím portálům umožňuje díky geolokačním informacím o jednotlivých uživatelích sledovat pohyb přátel v okolí a vyhledávat kulturní akce přímo z mobilního telefonu. Unikátní schopností seznamky je zpětně vyhledat konkrétní osobu, kterou uživatel zahlédl na konkrétním místě v určitý čas. Leyter.com založil Jan Běhounek společně s Martinem Horákem v září roku 2011.

Leyter.com

Reklama