Nátura lidská velí: Pořádně oslavte Silvestra! A jak už to tak bývá, někdo slaví potichu a decentně, jen v kruhu rodiny či nejbližších přátel, někdo zase bujaře a bouřlivě, třeba na náměstí v centru se spoustou dalších lidí.

K silvestrovskému veselí patří i silvestrovský přípitek. Zajímá vás, jak slavily Silvestra domácí celebrity a kdo z nich ten přípitek malinko přehnal?

Moderátorka Lejla Abbasová
pěkně řádila...

Slavila jsem v kruhu kamarádském. Moc jsem se opít nechtěla, ale zadařilo se. Pila jsem klasiku, šampaňské a vodku. Ztratila jsem mikinu, sice se našla, ale ještě ji nemám zpátky, protože ten klub, kde jsme slavili, je od Silvestra zavřený, a navíc je to na Moravě, takže trochu z ruky.

Režisér Karel Coma
se držel při zemi...

Slavil jsem doma s přítelkyní u televize. Neopil jsem se, protože se zásadně neopíjím, nerad bych dopadl jako vy (smích).

Zpěvačka Olga Lounová
si užívala Silvestra na horách...

My jsme Silvestra trávili s přáteli na Václavském náměstí a potom jsme jeli jako každý rok s našima do Beskyd. Pít jsem nemohla, protože jsem řídila.

Při zemi se držel také Létající Čestmír 
Lukáš Bech...

Jezdím už pětadvacet let na hory, střídám Pec, Rokytnici a Špindl. Na Silvestra se zásadně neopíjím, protože je to takový obecný důvod pro to, aby byli všichni zmatlaní, tak toho já se neúčastním. Ani nestřílím žádnou pyrotechniku, na to jsem viděl už příliš mnoho ustřelených prstů – raději se koukám na všechny možné ohňostroje okolo.

Herečka Alice Bendová
slavila až ráno...

Silvestra jsme trávili tak, že jsme si šli v půl jedenácté lehnout a oslavili ho až prvního s malým u snídaně. My Silvestra moc rádi nemáme, větší oslavy jsme dělávali vždycky v noci z třicátého – to jsme byli kolikrát vzhůru až do rána. Ale to už je pryč.

A jak to bylo v redakci...

Pavel Miškovský

Autor tohoto článku Jakub D. Kočí se neopíjí, baví ho totiž pozorovat, jak se opíjí ostatní. Šéfredaktor Pavel Miškovský si užíval mezi keři kávovníků na Pobřeží slonoviny se snědými domorodými kráskami. Honza Exner si ze Silvestra příliš nepamatuje. Maruška Šrámková seděla doma a drbala kočku. Dana Svobodová trávila Silvestra na zubní pohotovosti, prý všechno dobře dopadlo. Eva Soukupová střílela petardy, ale nejvíc slavila až po půlnoci, protože má prvního narozeniny. U Míši Kudláčkové bylo tak veselo, že to vydalo na celý článek, viz Konec roku: Středověk a stehno na zadku!

A jak jste slavili Silvestra vy? Bylo veselo?

Reklama