Recept na dobrou náladu nám prostřednictvím svého příspěvku posílá čtenářka s nickem silvamrva. Tak klikněte a čtěte.

Dobrý den milé ženy in.

Včera jsem vstala z postele levou nohou. To se někdy prostě stane. Manžel už byl naštěstí v práci, a dal mi tak prostor s tím něco udělat. nebo taky ne. Měla jsem hodinu čas před odchodem do práce, a tak jsem si tu hodinku pořádně užila. Nejdřív jsem zkritizovala tu osobu v zrcadle, pak vyházela půl skříně, než jsem našla něco na sebe jen proto , abych to vzápětí zase servala a našla něco jiného. A nebudu to uklízet, ať si tady ta hromada klidně leží, neměla jsem na to náladu.

Zavřela jsem dveře od ložnice, abych tu haldu triček , kalhot a sukní neměla na očích, a doškrabala jsem se do kuchyně. Ani nohy mě nechtěli poslouchat. Měla jsem hlad, chtěla jsem kávu. Káva došla a k snídani tady nic nebylo. Otráveně a  bez jídla i kávičky jsem sebou hodila na gauč u televize. Procvakla jsem všechny kanály, jen abych zjistila, že tam nic není.

Dokázala jsem vrčet  a dělat chaos kolem sebe ještě půl hodiny. Čtvrt hodiny před odchodem  z domova mi cinkl budík. To je taková má již letitá pojistka proti pozdnímu odchodu  a znamená: legrace už skončila, koukej sebou hodit. Zhluboka jsem si povzdechla, skousla tužku mezi zuby. Rychle jsem dokončila povinnou údržbu, zkontrolovala kabelku, klíče a telefon a vykročila do toho protivného světa.

Teď už budu muset na lepší náladě zapracovat. Řekla jsem si. Základem je vyšší podpatek, hezké oblečení a narovnaná ramena:) S kručícím žaludkem jsem navštívila pekařství. I přes splín a mizernou náladu jsem ze sebe dostala úsměv a hlasitě jsem pozdravila. Nejraději bych na prodavačku houkla, ať sebou hodí, ale přemohla jsem se. Moje nálada o pár stupínku stoupla. S úsměvem na rtech jsem vyšla ven a vrazila jsem do jednoho pána. Pozor, pozor děvenko, byla jeho reakce a nálada stoupala dál, moje skoro čtyřicítka  v občance se zatetelí.

Takto jsem prožila celý pracovní den, rozdávala jsem kolem sebe úsměvy, občas trochu křečovitější, ale přece jen úsměvy. Domů jsem si to skoro přitančila a jeden z posledních úsměvů, tentokrát už milý, jsem věnovala manželovi. Něco brumlal o  večeři, tak jsem ho pro jistou objala a pošeptala jsem mu sladké tajemství: Dneska si dáme chleba se sýrem , miláčku a otevřeme si lahvinku červeného. Je to trochu zákeřná taktika, ale účinná zaregistroval hlavně tu lahvinku. A tak byla špatná nálada z rána pro ten den pryč. 

A protože receptů není nikdy dost, občas si pro změnu předepíšu pěknou knížku nebo křížovku, abych zaměstnala mozek něčím jiným, výborně také zabírají kynuté knedlíky. Když do těsta pořádně zapracujete svůj splín., starosti nebo vztek, také vykyne a sladké je přece na nervy. Na velesplín zabírá procházka, není li  široko daleko nikde nikdo j e skvělé si zařvat. Schválně jak nejvyšší  a nejhlubší tón dokážete vyloudit? A když nic nechce rychle zabrat, tak si prostě užijte půlden své nenálady. A s chutí. Má to jen jednu podmínku, nepřenášejte jí dál.

Hezký den silvamrva

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkuji za váš příspěvek, jdete na to chytře a myslím, že život si užíváte.
Pěkný den
Saša

Reklama