Se silničním zákonem už jsme si spoustu legrace užili a ještě víc si jí, zdá se, užijeme. Policejní ředitel jedoucí 190 km/h a nic se mu nestane, Jarda Jágr, který omylem zaparkoval na stání pro invalidy a přijde o řidičák… A pak další a další malé i velké příběhy.

Ano, skandál s ředitelem policie stál za to. „Přiznal se jako chlap, to beru jako polehčující okolnost,“ řekl před časem ministr Bublan. A nic se nestalo. Komu z nás by stačilo přiznat jako chlap, že řídím jako hovado, aby nám to zachránilo řidičský průkaz? No Jaromíru Jágrovi rozhodně ne.

(soutěž - 11. mnoha)

Nejlepší hokejista dá se říct celého světa zaparkoval na Václavském náměstí na stání pro invalidy. Docela bych mu i věřil, že značka nebyla vidět, zvlášť pokud někam spěchal. Jágr teď musí počítat s tím, že o řidičák přijde. Počítá s tím. K tomu zaplatí pokutu 2-5 tisíc korun, což bych zrovna v jeho případě neviděl jako takový problém. Ale stejně je to poněkud uhozené – vždyť Jaromír se taky přiznal jako chlap. Neměl by zavolat ministru Bublanovi a chtít nějakou úlevu? Já bych mu ji dal.

Trochu od tématu je hokejistovo postesknutí si nad tím, že někdo, nejspíš takový malý český člověk, pohotově zavolal novináře, aby kauzu hned zdokumentovali. Jágr má ještě americký řidičák, ale tady je doma a o to víc ho mrzí, že je tu pořád dost práskačů, kteří mají radost z cizí smůly.

To je jen vrcholek ledovce

To však zdaleka není všechno. Znám případ pána, který hned v prvním týdnu zaplatil za naměřených 52 km/h pokutu a přišel o body (nevím, zda mu je pak vrátili, když se ukázalo, jaký je to nesmysl). Den mu pokračoval ještě lépe – bylo mu přes šedesát a neměl vyřízené potvrzení o způsobilosti. Další pokuta, další body. Na technické prohlídce mu k tomu také něco chybělo, takže se hned 2. 7. dostal na pěkných 8 bodů a cca 10 tisíc pokuty. Že se na to řízení raději ne…

Absurdních historek přibývá. Hodonínský cyklista spadl z kola a zranil se. Podle nové vyhlášky tedy svou jízdou způsobil ublížení na zdraví člověku – v tomto případě sám sobě. Podle výkladu policie je teď povinen zaplatit pokutu 5-20 tisíc. Neuvěřitelné! Co budou dělat cyklo-závodníci? Nechme se překvapit, jak to všechno dopadne.

Zákon má asi tolik děr jako pravý ementál v týdenní péči myší rodiny. To musí vidět každý, ale na stranu druhou máme k dispozici také první výsledky – za uplynulý měsíc klesl počet úmrtí na našich silnicích oproti loňskému roku ve stejném období o více než 48 %. Je to více než chvályhodné, účel světí prostředky, ale stejně bych byl radši, kdybych řídil opatrně proto, že jsem slušný řidič, než proto, že se bojím, abych nesedl na lep dalšímu na hlavu postavenému nařízení.

Nový silniční zákon ano, ale takový, který bude pro lidi a ne proti nim. Jenže máme takový zákon jako ostatně všechno ostatní. S odpuštěním k prdu.

A jak se líbí zákon vám? Už se vám podařilo přijít o nějaký bodík, nebo pro jistotu neřídíte a sledujete neutěšenou situaci? Co si o tom všem myslíte?

Reklama