Jiný pohled na zimu nám poslala čtenářka telelot, která pracuje ve firmě zajišťující sjízdnost chodníků a silnic. Přečtěte si, že situace není jednoduchá a říci si, že silničáři zase zaspali, nemusí být spravedlivé...

To jsem ráda, že jste nám napsala, milá telelot, sama vím, jak lidi kritizují věci, které člověk nemůže ovlivnit... Moc Vám děkuju a přeju krásný den.


Hezký zimní den,

osobně zimu moc nemusím, zimní sporty ani zimní dovolené mě nelákají, maximálně jsem chodila s dětmi sáňkovat nebo bruslit, mám radši léto, kdy se člověk nemusí balit do tolika vrstev. Na hory (Šumava) taky jezdím v létě ;-)

Ale každoročně se se zimou potýkám pracovně, dělám totiž ve firmě, která se pro město stará o schůdnost chodníků a sjízdnost silnic... tak jen pár informací pro „neinformované“...

Vždy totiž, když napadne sníh, tak se v novinách i v televizi objeví zprávy, že SILNIČÁŘI ZASE ZASPALI anebo že navzdory předpovědím zimu nikdo nečekal a takové podobné hlášky. Je to trošku jinak. Ještě do prvních sněhových vloček musíme dělat „podzimní práce... protože město na ně zrovna v rozpočtu má peníze... takže do poslední chvilky vyhrabáváme městské záhonky, parky, dělají se opravy chodníků, výtluků v silnicích (když tedy nemrzne na kost) a pak se téměř z minuty na minutu musí všechny vozy a mechanizmy (multikáry, sypače) „přestrojit“ (osadit na ně násypky, radlice atd.)... a pak teprve vyrazit na sníh. A odstraňovat ho můžeme jenom do výše rozpočtu města, takže je spousta lokalit, na které se dostaneme třeba až za 3 dny anebo se neudržují v zimě vůbec. Bohužel opravdu nemáme vozidla jen na jedno použití, ale všechna jsou kombinovaná, pořizovaná pro celoroční provoz. Že by někde celý rok v garáži pěkně čekalo 15-20 vozů se zimní výbavou, až budou moct vyjet, tak to opravdu nehrozí, to by v životě nikdo nezaplatil Nebo snad, že bychom je začali v průběhu září chystat. Kdepak, do poslední chvilky jedou „podzim“. Občas se stává na jaře (únor, březen), že takhle přestrojujeme auta 2x -3x, sníh napadne a zase roztaje a za 14 dní znovu... A když sníh v zimě není a hodně mrzne, je to také problém. Stavební práce se dělat nedají, město situaci nepřehodnotí (že by se tedy místo zimní údržby ve zvýšené míře město čistilo a uklízelo) a peníze z jedné kapitoly nepřehodí do druhé. To pro nás znamená jediné, vybírat si dovolené (kdo má) anebo posílat zaměstnance na 65 % domů... Tak jen, až vás sníh zase překvapí a naštve, tak abyste věděli, kde to taky vázne... ;-);-)

I když není zima zrovna můj velký přítel, tak i já se můžu pochlubit zimními fotkami, které posílám. Jezdívala jsem se starší dcerkou o jarních prázdninách na „tábor“, já jako „pomocná kuchařka“... :o) Předem jsme nikdy nevěděli, jestli to bude „letní“ nebo „zimní“ tábor nebo něco mezi, záleželo na počasí a na termínu jarních prázdnin. Jedny jarky se nám tedy opravdu vyvedly „ladovsky“.. ani jsme se pomalu s dětmi nemuseli vzdalovat z chalupy, sáňkovat, bobovat se dalo téměř ze dveří a ani za oknem to nebylo marné..

tele

ele

tele.

Mějte se krásně a zimu si užijte, já se jdu zahřát čajíčkem.

telelot

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

FOTOTÉMA dnešního dne: Zima a sníh

  • Je u vás sníh?
  • Co si myslíte o letošní zimě?
  • Byli jste někde na horách?
  • Máte nějaké zimní fotky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás vyhraje balíček šesti kusů Cappuccino Nescafé (Original, Chocolate flavour a Vanilla) a k tomu kalendář na rok 2014.

dar

Reklama