fat-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Luciana, 31 let: Sebevědomí rostlo úměrně kilům
Je to asi paradox, ale v pubertě a mladé dospělosti jsem nikdy neměla nadváhu. Ovšem v plavkách jsem se neuvěřitelně styděla. Vůbec se do nich svléknout byl neuvěřitelný problém a musela jsem se na to připravit několik dní dopředu. Plavky bez sukýnky přes zadek? Neexistovalo. Dnes mám o třicet kilo více než ve dvaceti a nosím bikiny. Už mi tolik nezáleží na tom, co si ostatní myslí a soustředím se jen sama na sebe. Komu vadí pohled na moje tělo, ať se dívá jinam. 

Jolana, 48 let: Jedině vcelku
Tlustá jsem celý život. Už v první třídě bych váhou mohla konkurovat třeťákům. Léto mám sice ráda, ale nosím jedině plavky vcelku. Především na můj zadek se dvoudílné neprodávají. Ale i mezi jednodílnými se dají vybrat pěkné kousky, jen si člověk sáhne hlouběji do úspor. Navíc nemám dobrý pocit z vystavování svého těla, hezké opravdu není. 

Iveta, 22 let: Zadky ven! 
Mám přes zadek úctihodných 122 centimetrů a jsem na to patřičně pyšná. V létě nosím jedině brazilky nebo tanga a to byste se divili, kolik mužů mi můj zadek chválí, i když mají vedle sebe na dece vyžli. Kolikrát na mě i na koupališti obdivně pískají a já si to užívám. Dámy, radím vám dobře - zadky ven a koupaliště vám bude ležet u nohou. 

Radana, 36 let: Hlavně funkčnost
U moře ráda vyzkouším všechny atrakce. Skluzavky, jízdu na banánu, vodní skútr, zkrátka všechno, co pláž nabízí. Vzhledem k tomu, že jsem dost korpulentní, koukám především na to, aby byly plavky praktické, se širokými ramínky a vysokými kalhotkami. Moje noční můra je, že mi na pláži něco vykoukne. Hlavně moje prsa potřebují dostatečnou oporu, takže nejlepší volbu vidím v jednodílných, které obsahují všitou podprsenku. Opalovat se nepotřebuju, především ať sedí. 

Kristýna, 27 let: V zahraničí ano, v tuzemsku ne
U nás v Čechách se do plavek zásadně nesvlékám. Zdá se mi, že je tu společnost dost negativně naladěná proti silnějším lidem. Ovšem v zahraničí, především v Egyptě a Tunisku, kde zpravidla trávím letní dovolenou, to vůbec neřeším. Jednak tam je na pláži takových lidí spousta a také se tam velké ženy těší pozornosti místních mužů. 

Marie, 55 let: Na Adama a Evu
S manželem navštěvujeme skoro výhradně nudapláže, takže plavky řešit nemusím. Nesnáším mokré plavky na těle a koupání na ostro je zdravější a příjemnější. Moje kamarádky si myslí, že na nuda chodí jen uchylové, ale není to pravda. Každý si tam spíš hledí svého. Navíc mám pocit, že nahá vypadám mnohem lépe než ve spodním prádle nebo v plavkách. 

Zdroj: Respondentky z Facebook skupiny Nejkrásnější baculky na Facebooku

Reklama