Nikol Leitgeb
Česká herečka, moderátorka a influencerka Nikol Leitgeb se rozhodla, že využije adventní období k tomu, aby pomáhala. Každou neděli vyhlásila na svém Instagramu jednu sbírku na pomoc potřebným – vybíralo se například na nemocné holčičky. Její sledující přispěli dohromady miliony korun.

cl.jpgFoto: Profimedia

Kamala Harris
Funkce, kterou se podařilo získat Američance Kamale Harris, je velkým krokem kupředu s ohledem na ženy v politice. Kamala Harris se totiž stala první ženou v historii, která zastává roli viceprezidentky Spojených Států Amerických. Je také první Afroameričanko v tomto úřadu.

shutterstock-1486862834.jpgFoto: Shutterstock

Milena Králíčková
Zásadní skutečnost se odehrála i v České republice, když byla na podzim do funkce rektorky Univerzity Karlovy zvolena poprvé v historii žena. Milena Králíčková je vystudovanou lékařkou. Školu by měla začít vést v únoru a pokračovat v tom až do roku 2026.

ezgif.com-gif-maker-5-.jpgFoto: Profimedia

Chloé Zhao
V dubnu slavila velký úspěch Chloé Zhao. Devětatřicetiletá režisérka čínského původu se stala první ženou jiné než bílé pleti, která získala sošku Oscara. Snímek Země nomádů zvítězil nejen v kategorii režie, ale také se stal nejlepším filmem roku.

profimedia-0607928328.jpgFoto: Profimedia

Ženy ve Sněmovně
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky přinesly příjemné překvapení. Do Sněmovny se dostalo nejvíce žen, celkem padesát. K tomu, aby se podíl žen ve Sněmovně zvýšil, vyzývala před volbami například iniciativa Zakroužkuj ženu.

shutterstock-1323350807.jpgFoto: Shutterstock

Zdroje: Instagram, Wikipedia, Insider, ČSFD