vlasy-fb.jpgFoto: Shutterstock

Ideální je věnovat vlasům dostatek péče ještě předtím, než se teploty vyšplhají k letnímu maximu, během dovolené a bezprostředně po ní. Pokud jste ale speciální kosmetickou péči podcenili, nyní máte nejvyšší čas na zjednání nápravy. Abyste jim mohli dopřát tu nejlepší péči, je třeba důkladně porozumět jejich potřebám a vědět, co vlasům dlouhodobě namáhaným sluncem a koupáním vlastně chybí.

Léto páchá škody

Intenzivní sluneční záření obsahující škodlivé UVA a UVB paprsky proniká povrchem vlasu až do vnitřní struktury, kde narušuje proteinovou výstavbu. Pokud dojde k narušení hloubkové vnitřní struktury, vlasy se stávají křehčími, lámavějšími, ztrácejí pružnost a rychleji stárnou. Letní parno také způsobuje odpařování vody z vlasových vláken, které je tam už tak nízký podíl. Ztrátou přirozené vláhy se vlasy vysušují, krepatějí a stávají se nepoddajnými. Potřebnou hydrataci, pevnost a lesk jim navrátí intenzivní ozdravná kúra, která je vyživí do hlubších struktur.

shutterstock-1212093697.jpgFoto: Shutterstock

Hydratační masky a olejové zábaly

„Vlasy na konci léta přímo volají po intenzivní hydrataci a výživných kondicionérech, maskách a bezoplachové péči. Správnou volbou ucelené kosmetické péče můžete dosáhnout viditelného zlepšení kvality vlasů a vyčerpané vlasy proměnit opět v zářící živou hřívu plnou lesku a vitality,“ říká Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetické péče s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Důležitá je pořádná dávka hydratace a šetrná péče bez zatížení. Základní péči doplňte o speciální výživná séra a olejíčky, které dovedou mnohé zachránit. „Pokud chcete mít krásné, zdravé a silné vlasy, doporučuji vsadit na sérum s arganovým olejem, které podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je. Tím pomáhá stimulovat růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání,“ doporučuje Krajňák. Arganový olej, nazývaný také marocké tekuté zlato, udržuje kořínky i pokožku hlavy zdravou. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, zejména omega-3, které vlasy nezbytně potřebují pro regeneraci a zdravý růst.

Reklama