Saudka jedni milují a druzí nenávidí. A stejné je to i s jeho fotografiemi.
„Fůj, ta je rozkydlá!“ prohlásila moje kolegyně při pohledu na jednu z nich. Saudek si totiž často volí „objekty“, které by mnozí označili za ošklivé. Saudkovy fotografie zkrátka vyvolávají emoce.

Saudek však rozhodně není jediným kontroverzním fotografem, který se zhlédl ve zvláštní kombinaci krásy a ošklivosti. Jeden z mála mužských čtenářů na Ženě-in, Ornias, nás nedávno upozornil na dalšího zajímavého umělce.

Jmenuje se Krijn van Noordwijk a narodil se roku 1958 v Rotterdamu. Vystudoval Willem de Kooning Academy a věnoval se nejrůznějším druhům moderního umění a designu. Živil se navrhováním a tvorbou reklam u významných reklamních firem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 1996 založil spolu s Robbem Jansenem uměleckou dílnu LABORATORIVM, v níž se věnovali filmu, fotografii i hudbě. V roce 2006 z ní odešel a v posledním roce se soustředí především na fotografii. Inspiroval se klasickou estetikou a surrealismem a za objekt si zvolil moderního člověka a jeho emoce. Za své vzory považuje Jimiho Hendrixe, Rembrandta, DJ Krushe, Francise Bacona a další.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: http://www.krijnvannoordwijk.com/

Líbí se vám Noordwijkovy fotografie? Znáte další jeho práce? Nechala byste se někým takovým fotografovat? A co Saudkovy fotografie? Od toho byste se vyfotit nechala?

Reklama