Royal Ascot je pětidenní dostihová událost, která se letos konala od 20. do 24. června na závodišti Ascot. Tato nejen módní událost je svázána velmi přísným dress codem. Šaty musí mít dámy těsně pod kolena nebo delší a měli by mít na hlavě klobouk (muži zase cylindry). A na ty jsme se zaměřili, protože šlo o opravdovou kloboukovou přehlídku, kde byl jeden zajímavější než druhý. Byly propracované a některé dost šílené, dokonce až pobuřující.

Královská rodina

Začneme zlehka. Slavnostní události Royal Ascot se každoročně účastní i členové královské rodiny. Nechyběla princezna Kate, královna Camilla, dokonce ani princezna Anna a princezna Beatrice. Camilla za celou dobu konání akce vystřídala několik outfitů, ale klobouk nevolila nijak zvlášť extravagantní. Držela se světlých barev, ta převládala i u černobílého klobouku od Philipa Treacyho, který v jejím arzenálu hrál nejodvážnější roli. Princezna Kate se také na dostizích objevila a zvolila červený outfit, v téže barvě měla i klobouk od stejného návrháře jako Camilla. Měl širokou krempu a obrovskou květinu na jedné straně.

FotoJet-25-.jpg
Foto: Profimedia

Růžová obsese
Růžová je letos trendy, to nikdo nemůže popřít a důkazem je i to, že se hojně objevovala právě na Ascot Royal. Sarah Ward dorazila s růžovými ptačími péry na hlavě, které jí přidávaly minimálně 30 centimetrů. Rachel Ellis Oats zakomponovala do svého kloboukového výtvoru i trendy oranžovou a další účastnice růžovou zkombinovala s černou.

FotoJet-26-.jpg
Foto: Profimedia

Včely a slunečnice
Včelí klobouky, kombinace žluté a černé a slunečnice jsou evidentně v trendu. Dejte si na hlavu obrovskou slunečnici a o upoutání pozornosti je postaráno. A pokud chcete mít kamarádky, připevněte na ni ještě pár včeliček. Vtipné, nebo nevkusné?

FotoJet-27-.jpg
Foto: Profimedia

Květiny
Květinové klobouky by mohly být elegantní a decentní, říkáte si. Ale omyl, i tak může jít o pořádnou divočinu. Některé kreace už ani nevypadají jako klobouky a jsou tak vysoké, že máte pocit, že jsou příliš těžké a že vás převáží.

649aa9274ac9fblobid0.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Insider, Insider 2, Oregonlive, Profimedia

Reklama