Kdo by neznal montážní lepidla?  Již mnoho let spolehlivě nahrazují hřebíky, šrouby a hmoždinky. Proč používat těžkou vrtačku, jejíž hluk je nepříjemný a nadělá spoustu nepořádku, když můžete věci přilepit? Zvykli jsme si, že udrží vysokou zátěž, práce s nimi je tichá a čistá. To jsou výhody, které montážní lepidla posunuly dopředu a vytvořily z nich nezbytné pomocníky pro profesionály i domácí kutily. S montážními lepidly často pracují muži, ale i některé žen jim přišly na chuť.  

Vyzkoušeli jsme pro vás novinku - Pattex ONE FOR ALL. Pustili jsme se do obkladů v kuchyni a lepení zrcadla v koupelně. Jako první jsme vybrali lepení obkladů na stěnu za kuchyňským dřezem. Montážní lepidlo musí být odolné vůči vlhkosti. Navíc jsme zvolili těžší obkladovou desku, a proto je potřeba vybírat lepidlo, které má vysokou počáteční přilnavost – to znamená, že udrží těžší věc i na svislém povrchu.

Pattex

Tip:

Montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL je nejsilnější lepidlo z řady Pattex, má vysokou počáteční pevnost, dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m2. Toto oceníte například při lepení na zdech či stropě. Díky vysoké počáteční pevnosti materiál nemusíte fixovat. Spolehlivě odolává vlhkosti, a proto je vhodné pro lepení v interiéru i exteriéru. Dokáže lepit širokou škálu materiálů, jako jsou cihla, keramika, beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton, překližka, přírodní kámen (tloušťka min. 10 mm), MDF, dřevo, kov, tvrzené PVC, polystyren, sklo, plasty, lakované povrchy, zrcadla. Díky speciální receptuře se hodí i k vyplňování spár v kovových i dřevěných konstrukcích, ventilacích a klimatizacích, kde není vyžadován pohyb spoje. Pattex ONE FOR ALL lze nanášet i na vlhké podklady.

Pattex

Před lepením je potřebné jak stěnu, tak desku či zrcadlo, pečlivě očistit. Plocha musí být celistvá. Důležité je případně sundat i odlupující se malbu. Malba by těžko udržela samotnou desku a ta by se pak mohla odlepit. Pro obklad za kuchyňským dřezem jsme zvolili designovou eloxovanou kovovou desku. I když byla její hmotnost vyšší, díky lepidlu Pattex ONE FOR ALL, nesjížděla ze stěny a po přitisknutí držela na místě. Na větší rovné plochy je vhodné lepidlo nanášet v pruzích. Lepidlo se nanáší na jednu plochu, v našem případě na desku a následně pevně přitiskne. Konečné vytvrzení je dosaženo po 24 hodinách. Obdobným způsobem lze postupovat při lepení obkladu v koupelně nebo při lepení kuchyňské pracovní desky či podlahových lišt.

Pattex

Montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL bude vynikajícím pomocníkem při lepení široké škály materiálů v bytě, v domě, na chatě či na zahradě. Spolehlivě s ním přilepíte police, zrcadlo, obložení stěn, soklové či podlahové lišty, poštovní schránku, kryty na sloupy atd.

Reklama