A je to tady. Podzimní plískanice nastaly a sychravé a nevlídné počasí jsou nyní naším každodenním společníkem.
Ze šuplat vyndaváme šály, čepice a rukavice a zimomřivě se do nich chumláme. Kapesník je nepostradatelnou součástí naší výbavy a ve větší míře konzumujeme ovoce, zeleninu, či různé vitaminové tablety.
Někdo z nás má první nápor chřipky, či většího nachlazení již za sebou, někdo s ním zrovna bojuje, a všichni dohromady se snažíme udržet své tělo pokud možno ve zdraví a v kondici.

Významným pomocníkem nám mohou být výrobky firmy Wallmark.
Pokud navštívíte jejich stránky www.walmark.cz, můžete se seznámit s širokou nabídkou produktů této farmaceutické firmy.

Blíže se dnes podíváme na dvě nepostradatelné látky, které nám pomohou zvýšit obranyschopnost organismu a eliminovat na minimum ulehnutí s nějakou nepříjemnou chorobou.
Pokud budete obě dvě látky užívat zároveň, výrazně tím prospějete svému zdraví a imunitnímu systému.

Zinek
Přírodním zdrojem zinku je půda, avšak v dnešním ekologicky narušeném prostředí je jeho obsah v půdě minimální. Proto také přirozený výskyt zinku v potravinách rostlinného původu bývá nízký a je nutno zajistit jeho přísun jiným způsobem.
Nedostatek zinku u dětí se projevuje nechutenstvím, oslabeným růstem, v době dospívání může vést k narušení pohlavního vyzrávání.
U dospělých se projeví vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů, kožními problémy, únavou, zhoršením zraku, špatnou hojivostí ran a zlomenin kostí.
U mužů nedostatek zinku může nepříznivě ovlivnit funkci prostaty a přispět k jejímu zbytnění.

Vitamin C
Vitamin C představuje 80 % lidské potřeby vitaminů, hraje důležitou roli v metabolických procesech a je nezbytný pro udržení dobrého zdravotního stavu. Preventivně působí proti rýmě a různým typům infekcí, posiluje imunitní systém, pomáhá organizmu snižovat hladinu cholesterolu v krvi a eliminuje účinek rakovinotvorných látek. Také pomáhá hojit rány a popáleniny.

Pokud vás trápí mimo chřipky i jiné nepříjemné neduhy, navštivte stránky www.walmark.cz a třeba právě zde najdete to, co vaše tělo právě teď potřebuje.