Oblíbenost žehlení není jednoznačná – někdo žehlí rád a někdo žehlení bere jako nepříjemnou povinnost. Jenže bez žehlení se dnes prakticky neobejdeme, hlavně díky síle páry, která pro nás znamená bezpečí bez virů a bakterií. Pravda je, že se během staletí tato činnost vyvíjela a přiznejme si, že oproti našim prababičkám je žehlení 21. stolení procházkou růžovou zahradou…

Naše babičky a prababičky žehlit jednoduše musely, protože praní prádla, a hlavně jeho ždímání znamenalo zmačkané látky, a free styl dneška se opravdu nenosil. Jak ty se při žehlení nadřely! Pomohl jim Henry Seeley, který 6. června 1882 v New Yorku patentoval první elektrickou žehličku. Ovšem ani ta se nedá srovnat s dnešním ultra výkonným, a hlavně odlehčeným parním generátorem. Má neuvěřitelnou výhodu, že proud páry je stálý a tlak páry je opravdu velmi vysoký a tím je jeho používání opravdu velice snadné. Generátor na výrobu páry je umístěn v základně a je konstruován tak, aby sloužil zároveň jako podstavec. Tím, že mají parní generátory vysoký parní ráz, je prádlo vyžehlené po jednom přejetí. Další výhodou je možnost napařování i při nižší teplotě, protože nastavená teplota nemá vliv na tvorbu páry. Parní generátor můžete využít jak pro jemné žehlení sametu, tak pro dezinfekci roušek s použitím vysoké teploty. Vertikální pára – tato funkce vám umožní žehlit tkaninu na svém místě (např. pověšené záclony, oblečení na figurínách), nebo na ramínku. Díky tomu, že vyráběná pára je velmi horká, změkčuje vlákna a odstraňuje záhyby. Vedle toho také u parních generátorů většinou odpadají starosti s usazováním vodního kamene, neboť jsou vybaveny jednoduchým odvápňovacím systémem, který se velmi snadno udržuje.

Parní generátor Tefal Pro Express Ultimate (GV9581) s novou technologií vysokotlakého bojleru poskytuje a zajišťuje nepřekonatelné výsledky na profesionální úrovni v pohodlí domova i při té nejnáročnější péči o oděvy. Tento snadno použitelný vysokotlaký parní generátor je zárukou výrazně rychlejšího žehlení a maximální účinnosti díky kombinaci nové technologie vysokotlakého bojleru a kontinuální páry až 180 g/min, přičemž intenzivní parní ráz o výkonu 600 g/min si poradí i s těmi nejvzpurnějšími záhyby. Pára pod vysokým tlakem proniká hluboko do nitra látky a zajišťuje tak profesionální účinnost, což zkracuje dobu žehlení až o polovinu. Nový intuitivní ovládací panel Direct Control je pro větší pohodlí umístěn přímo na držadle žehličky parního generátoru, takže vám šetří čas při přepínání mezi různými typy látek. Nová patentovaná technologie Durilium AirGlide Autoclean přináší nejvyšší kluznost pro rychlé žehlení bez námahy. S jedinečným systémem dvojí ochrany proti vodnímu kameni můžete žehlit zcela bez obav – Protect systém chrání vaše oděvy proti vápenitým skvrnám a AntiCalc Collector zajišťuje dlouhotrvající výkon páry. Díky široké škále vylepšených funkcí a vysokotlaké páře poskytuje parní generátor Pro Express Ultimate nepřekonatelnou účinnost. Vyjímatelnou nádržku na vodu lze doplňovat kdykoliv během žehlení. Díky kombinaci teploty a tlaku páry dokáže váš parní generátor zlikvidovat až 99,99 % bakterií ve všech žehlitelných textiliích.

Doporučená cena je 9 699 korun / 359 EUR / 124 990 HUF

Parní generátor Express Easy (SV6131) je zvláště výkonný kompaktní parní generátor, který pozvedne vaše žehlení na vyšší úroveň. Výkonné napařování pro rychlé a snadné výsledky zbaví vaše oděvy všech záhybů ve vteřině. Disponuje velkou odnímatelnou nádržku na vodu s objemem 1,7 litru, aby se nemusela voda stále dolévat. Tlak čerpadla 5,8 barů spolu s extra výkonným parním rázem 350 g/min a nepřetržitým parním výkonem až 120 g/min vyžehlí i ty nejúpornější záhyby a intenzivní síla páry zlikviduje až 99,99 % zárodků, virů a bakterií. Tento parní generátor s vysokým výkonem je vybaven množstvím rozšířených funkcí pro lepší zážitek ze žehlení: od technologie Calc Clear k zajištění dlouhodobého parního výkonu, po žehlicí plochu Xpress Glide pro vynikající kluznost po jakékoli látce. Zážitek ze skvělých výsledků žehlení s naprostou svobodou a pohodlím vám připraví parní generátor Express Essential.

Doporučená cena je 3 899 korun / 139 EUR / 49 990 HUF

Více na Tefal.cz nebo Homeandcook.cz

Reklama