Nevím, jak vy, ale já si žádná předsevzetí nedávám, i když přibližně před půl rokem jsem si slíbila, že se začnu více věnovat sama sobě. Začnu fyzickou stránkou, přes potravu, a jak je známo, vše souvisí se vším, tudíž pozvolna budu přidávat na pomyslnou šňůrku další a další korálek svých potřeb a přání. A protože můj život často určovaly hurá akce, ráda bych v tomto svém dlouhodobém plánu postupovala pomalu, možná drobnými, ale pevnými krůčky…

Když jsem se nad tím svým ´novým - já jsem´ zamýšlela, hledala jsem ve svých moudrých knihách o drahokamech nějakého průvodce na tuto (doufám) dobrodružnou cestu, pocitově se ke mně přidal chiastolit. Další zajímavý kousek viditelného i neviditelného světa zároveň, který nám vesmír posílá na pomoc.


5c35c780356f9obrazek.pngChiastolit je myslím netradiční nerost, s netušenými možnostmi, skvělými schopnostmi a zajímavým vzhledem. Jedna z věcí, která mě v jeho charakteristice opravdu nadmíru zaujala, je jeho význam při věštbě, podle bílé čarodějky a vědmy Cassandry Easonové nastává okamžik, kdy je třeba přistoupit k činu, neboť neudělat nic není řešení!

Magické vlastnosti chiastolitu jsou taktéž hodné uznání, jeho síla se používá jako ochrana proti všem formám zloby. Tradičně se nosí jako talisman před paranormálními útoky a proti uhranutí. Jeho vyzařování může pomáhat na všech místech, kde se projevují nepříznivé vlivy, nebo na cestách do zahraničí.

Z hlediska fyzické roviny tento polodrahokam může blahodárně působit při problémech s dnou a  revmatismem, esoterici jej doporučují i při nervových potížích, při slabosti a poškození svalů, při problémech s pohyblivostí, po mozkové mrtvici a při ochrnutí.

5c35c798a31bbobrazek.pngNa psychické rovině je chiastolit, tento jedinečný krystal původem z Číny, schopen podněcovat k sice trvalému, ale ve výsledku podstatnému kroku u lidí s destruktivním chováním - a to zejména u jedinců, kteří si stále vybírají partnery, jež jsou nevěrní nebo mají sklony k agresivitě a násilí.

Z dávných pramenů o magické síle nerostů se můžeme dozvědět, že chiastolit byl v minulosti vnímán jako symbol čtyř hlavních světových stran, jimiž jsou sever, východ, jih a západ. A současně jejich středu, kde je všechna energie nejsilnější.

Chiastolit je kámen většinou šedý, s černými a hnědými inkluzemi ve tvaru rovnoramenného kříže, chiastolitový kříž je nejlépe umístit uprostřed našeho domova, jeho schopnost vyzařovat životní sílu do všech směrů dokáže přitahovat harmonii a zdraví pro všechny obyvatele.

Podle učení čarodějek tento polodrahokam bývá považován za most mezi dimenzemi našeho světa, také je skvělý při začátcích práce s médii, při kontaktech s duchy a při eliminaci těch zlobivých – duchů…

Čtěte také:

Reklama