Přečetla jsem svůj horoskop na letošek a pookřála! Čeká mě takové štěstí! Nová láska! Hned na začátku roku! Nová práce! Teď taky to zdravíčko! Samo přečtení horoskopu mě rozzářilo na celičký boží den. Kdo asi bude ta nová láska? Že by někdo z okolí, koho už znám? Nebo někdo úplně nový? Třeba zakopnu na schodech, zavrávorám a padnu někomu do náruče. Otočím se, abych se omluvila, a v tu ránu dostanu amorovým šípem mezi oči. A On taky! Budeme na sebe koukat, já řeknu „Pardon“ a zrudnu, on řekne „Jsem rád že jsem vás mohl zachytit! Bylo by ode mě hanebné, kdybych zneužil situace a pozval vás na kávu?“, já řeknu, že nebylo ... a půjdeme, popovídáme si, on zjistí, že jsem tedy nejen krásná, ale i vtipná a duchaplná a  ... Jejda to je krásná představa!

A co třeba ta práce, že? Sama jsem zatím nepřemýšlela, že odejdu z té současné, líbí se mi tady. Ale kdybych dostala nějakou dobrou nabídku. Třeba si někde všimnou, jak jsem šikovná, a budou se mě snažit získat na jejich stranu. To by znamenalo větší výplatu, možná konečně to služební auto. No jestli ten horoskop nelže… Ale proč by lhal, že jo? Vždyť by to pak lidé přestali číst, už by to dávno v časopisech nebývalo. Určitě se astrolog v tomhle časopise snaží být co nejpřesnější, aby lidé těm horoskopům mohli důvěřovat. Koneckonců, ta charakteristika osobnosti na mě seděla úplně přesně - citlivá, trpělivá s mimořádným citem pro kvalitu a přesnost, pořádkumilovná (no, tady se možná trošku spletli, ale co, i mistr tesař se někdy utne).

Trochu mi dělá starost, že si mám dávat pozor na úrazy. Musím sportovat, abych netloustla, a přesně při sportu se mohu zranit! No bóže, tak si odřu koleno, když je tu ta nová láska! Život je nádherný! Půjdu si dát zmrzlinu a pak si ten časopis předplatím. Takový horoskop mě potěší každý týden!

Odpoledne jsem zašla do redakce toho časopisu, který nesmím jmenovat. Zaplatila jsem předplatné hned na místě a v hotovosti, abych měla časopis od prvního čísla. Pak mě slečna za stolem požádala, abych počkala vedle v redakci, že jí netiskne tiskárna a musí jít potvrzení vytisknout o patro níž.

V místnosti, kam mě poslala, byl zády ke mně chlapík, asi třicet let, nohy na stole a zamyšlený pohled z okna. Obdivně jsem na něj hleděla, tak to je jeden z autorů! Chlap se najednou zaklonil, protáhl a řekl: “Co Štíři vole? Mmmm ... manželská krize! Tu jsem ještě nikam nedal! Já vim, co chceš říct, jen pozitivní, že jo? Máš pravdu, tak dáme příjemné překvapení v dlouhodobém vztahu, a je to, co řikáš?“
Zkoprněla jsem! Vždyť on právě píše horoskopy! Jak když na mě vylije vědro ledové vody. Takže nic z toho neplatí! Všechno vymýšlí tenhle pošuk s nohama na stole.
Nervózně jsem trhla loktem a shodila si asi dvoukilovou vázu na nárt. Zaječela jsem, pošuk se otočil, já se chytla za nohu, pošukovi spadla židle a řekl : “Promiňte, myslel jsem, že přišel kolega!“ Syčela jsem bolestí a zlostně na něho pohlédla.
Měl krásné modré oči a usmíval se na mě. Nádhernej chlap!
Zeptal se, jestli to bolí, pak se mi na nohu podíval, pak mě odvezl k doktorovi, pak na kávu, pak jsme se sešli znovu, pak jsme se scházeli pravidelně, pak se ke mně nastěhoval a pak ... za měsíc se bereme. A pak že horoskopy lžou!  

           
Reklama