Letní kolekce Liběny Rochové vznikla ve spolupráci s vynikající textilní výtvarnicí Evou Jandíkovou, z jejíhož ateliéru pocházejí vybrané kanafasy. O autorský tisk se postarala Zuzana Ševčíková. Kolekce je tvořena třemi celky. Klíčovým materiálem prvního z nich je kanafas tkaný do širokých pruhů v kombinaci s jemnými proužky ve výrazné oranžové a jejích odstínech. Kontrast proužků v různé šířce propůjčuje jednotlivým modelům dynamiku. Váš šatník mohou obohatit šaty, kalhoty, košile i zajímavý overal. Součástí této linie jsou také doplňky z lýka, pomyslnou třešničkou na dortu vašeho nového outfitu se stanou atraktivní pásky, kabelky i obuv.
 
I druhá část kolekce pracuje s kanafasem, tentokrát však v jemnějších barvách. Základem je růžová a oranžová v nejrůznějších odstínech, které se střídají v pruzích. Zajímavým detailem na tkanině je osnova odlišné barevnosti. Toto schéma se objevuje nejen na šatech, kalhotách a halenkách, ale třeba i na overalech v rozličných délkách. První dvě části kolekce pracují z minimalistickým pojetím, díky kterému vynikají specifika kanafasu jako tkaniny i velkorysý desén látky.

Třetí část je zaměřena na kontrast látek předchozích modelů a vede dialog ve splývavém šifonu. Tuto hedvábnou tkaninu zdobí abstraktní autorský potisk, který vytvořila Zuzana Ševčíková, studentka Ateliéru textil na UMPRUM. „Zaujala mne Zuzanina klauzurní práce, díky které jsem tuto talentovanou mladou ženu oslovila s nabídkou spolupráce. Jejím zadáním bylo vytvořit autorský tisk inspirovaný barevností kanafasu z druhé části kolekce", vysvětluje Liběna Rochová. Výsledkem jsou vysoce originální modely - šaty a haleny v romantičtějším duchu.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

1.jpg

Zdroj: Ateliér Liběny Rochové

Reklama