Hezký den květin!

Nejsem pěstitelský typ. Květiny, ba i pouhá semena, kdyby mohla, přede mnou utečou v předtuše naprostého zániku. Přesto se budu chlubit, tentokrát cizím peřím. Ta pera budou manželova, jsou v rodině, tak snad můžu. A nebude to o tom, co vyrostlo na zahrádce, ale jak vyrostla zahrádka samotná.

Netušila jsem, jaký v učiteli filosofie a českého jazyka dříme dělník, pěstitel a architekt. Sílu a chuť mu vnukla asi jeho mamka zahrádkářka s přáním, ze skoro 25ti stupňového svahu vytvořit místo hodné odpočinku s krásným výhledem na Kleť. Jak co nejkratšeji popsat šestileté úsilí, kterému se nevyhnulo ani zranění v podobě zlomenin nártních kostí a dvou prstů na ruce?

f

Snad jen trochou slov k obrázkům. Na prvním fotu je načatý  výkop rovné plochy 6x6m pro dřevěnou chatičku. Ve skalnatém podloží a krumpáčem - heroický výkon.

g

Na dalších dvou fotkách jsou už patrné výsledky i architektonických koncepcí. Chybí spodní část celé zahrádky s kamenitými cestičkami, terasovitými skalkami, kadibudkou se srdíčkem a další plochou, kde je dosud nehotová pergola s v terénu zasunutým venkovním krbem. 

y

Že to manžela opravdu někdy zmáhá, zachytili na poslední fotce synové, kteří nijak moc nepomáhali. Já ostatně taky ne.

x

Nó, taťko, klobouk dolů a ať už pokračuješ bez zranění    enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Už smekám, úplně se vžívám do toho, že u skalky sedím, ve vlasech mi povívá vánek, sluníčko praží, kobylky cvrkají a všechno krásně voní. To je relaxace. Zdravíme šikovného manžela! Simona

Co vy jste si doma vypěstovaly, milé čtenářky? Posílejte, foťte, kytičky si to zaslouží a vy taky! Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama