V době mobilních telefonů a snadné internetové komunikace jsou vzkazy na lístečcích trochu přežitek, ale nemusíte být velké pamětnice, abyste „lístečkování“ nezažila. Když jsme byli děti, dostávali jsme takto občas instrukce...

hledatDěti jsou někdy pěkní parchanti. Doufám, že se na mě po tomto prohlášení nesesype vlna kritiky, ale píši ho s čistým svědomím a z vlastní zkušenosti. Sám jsem totiž pěkným parchantem jako dítě občas byl, třeba když nám maminka nechávala doma na štole v kuchyni lístečky s tím, co je doma potřeba udělat, než se vrátí z práce.

Byly to vždy takové nepopulární úkoly: umýt nádobí, poklidit pokoj, vyluxovat, vynést odpadky a samozřejmě napsat si domácí úkoly, případně doběhnout na nákup a seznam.

Když se maminka vrátila z odpolední, stávalo se, že samozřejmě nic z požadovaného nebylo hotové. Jak to? Nějakou záhadou zmizel lísteček, na kterém byly úkoly napsané.

„Vážně nevím, tys nechávala nějaký vzkaz?“

A pak se po pár dnech našel „omylem“ zasunutý pod hromádkou novin, kterou jsme v kuchyni na stole měli. Jak se tam jen mohl dostat...?

Byly to naschvály? Ne

Nebyly to naschvály, když je člověk kluk a je mu třináct až sedmnáct let, tak má spoustu jiných daleko důležitějších starostí, než jsou úkoly a domácí práce. Klučičí svět by byl daleko méně malebný, kdyby při něm měla dospívající duše ještě stíhat tyhle věci. To přece musí pochopit každý.

No, maminka to moc nechápala, trvale odstranila noviny ze stolu a začala si pojišťovat vzkazy telefonáty na pevnou linku. Musím říct, že doba mobilů, eSeMeSek a internetové komunikace je pro klučičí dospívání v tomhle ohledu bezesporu zhouba.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama