eznam.jpg
Foto: Shutterstock

Obnova zašlého koberce
Používáte na vlasy suchý šampon, který vám vlasy obnoví a díky němu znovu vypadají pěkně? Vyrobte si doma i takový suchý šampon na koberce. Bude vám stačit jedlá soda (2 odměrky) a esenciální olej. Smíchejte, protřepejte a nasypejte do koberce. Můžete směs do koberce „zašlapat” a nechat působit půl hodiny. Koberec následně vysajte a hotovo, je jako nový!

Zrcadlo, které se nezamlžuje
Znáte to, vysprchujete se a potom se díky horké páře ani nevidíte v zamlženém zrcadle, tak berete ručník a snažíte se kousek zrcadla odkrýt. Tomu je ale nyní konec, umyjte zrcadlo vodou na holení a zamlženého zrcadlu je konec.

image.jpg
Foto: Shutterstock

Odstranění etikety z nádob
Po koupi dekorací, sklenic nebo nádobí si často domů přinesete i nalepené etikety, které nejdou dolů, vypadají nevzhledně a kolikrát se část oloupe a ztratí se někdy v myčce nádobí. Přiznejte se, kolikrát jste se to snažili odstranit nožem nebo sloupnout nehty a byli naštvaní, jak to nejde a hrozně vypadá. Naštěstí existuje přípravek, který vás tohoto problému lehce zbaví a ještě si ho vyrobíte jednoduše doma. Stačí smíchat jedlou sodu, vodu a olej a směs nanést na místo etikety, kde ji necháte působit alespoň 15 minut. No a teď už stačí jen setřít.

Už žádné krájení cibule se slzami v očích
Kdo nikdy nezažil brečení a pálení očí u krájení cibule, nikdy nepochopí, jak moc je to nepříjemné a jak dlouho pak takové krájení trvá. Naštěstí ale existuje jeden velmi jednoduchý tip, který vážně funguje. Vezměte si kus ubrousku, namočte ho do vody a položte na prkénko, na kterém cibuli krájíte. Budete se možná divit, ale tohle opravdu pomáhá, vyzkoušejte sami!

641aaa4ba2d08image.jpg
Foto: Shutterstock

Olej s octem na lesklý nábytek bez prachu
Většina lidí na utírání prachu používá jednorázové vlhké ubrousky, ale problémem je, že ty většinou nezajistí lesk a zbaví nábytek od prachu pouze na pár hodin. Vyrobte si vlastní směs, která bude fungovat mnohonásobně lépe a ještě je levnější. Smíchejte 100 ml olivového oleje, 50 ml bílého octa a cca 30 kapek libovolného esenciálního oleje. Zamíchejte a hotovu směs přelijte do rozprašovače a používejte dle potřeby.

Čisté prkénko bez skvrn
Ať čistíte prkénko sebevíc, neubráníte se skvrnám od masa, koření nebo jiných potravin. Přitom vám k pořádného vyčištění stačí jen lžíce jedlé sody a půlka citronu. Sodu nasypte na prkénko, vymačkejte šťávu z citronu a slupkou rovnou směs zapracujte do prkénka, opláchněte a voila.

Zdroj: TikTok @perfekcionistkaeliska