Vyřešit v koupelně nedostatek prostoru, to může být problém. Čtenářku Ivu K. dlouho popouzel prostor u stoupaček, který musí zůstat přístupný - nakonec si sem navrhla skříňku sama.

I stoupačky se dají zastavět šikovnou skříňkou tak, aby to opravářům nevadilo. Jak? Inspirujte se nápadem čtenářky Ivy K...


Před rokem jsme rekonstruovali kuchyň s koupelnou. Vybourali jsme papundeklové jádro a stěny postavili s ytongu. Původně jsme měli v koupelně a na wc troje dveře. Nakonec se rozhodli pro wc spojené s koupelnou. Je to velmi praktické a ušetřili si tím mnoho místa. O to jsme pak zvětšili kuchyň. Ale teď k té vychytávce. V koupelně jsem potřebovala velkou skříňku na kosmetiku... a kde jinde ji umístit než na zeď kde jsou stoupačky. Dlouho tam byl hluchý prostor. Musí být přece přístup k budíkům, případně k revizi nebo opravě. Voda v domě je pěkný prevít. Nakonec jsem si navrhla skříňku a náš šikovný truhlář mi ji udělal na míru. Říkáte si, no jo, ale jak se přes ty záda dostane technik k budíkům, nebo jak přečíst stavy vody, bez toho abych celý obsah musela vyskládat. No jednoduše jsem si ty záda nechala udělat ze skla. Takže při světle baterky na budíky jde vidět. A když se tam technik chce opravdu dostat, což je tak jednou za pět let. Vyskládám skříňku a otevřu zadní skleněné dvířka, které jsou usazené na pant. Máte vidět vždy ten údiv technika :-) A kde máte stoupačky??? A šátrá nad wc po kachličkách :-D

skrinka

skrinka

skrinka

skrinka

skrinka

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Fototéma dne 21. května 2012: Domácí vychytávky

Jenga

  • Máte doma nějakou vychytávku? Vyfoťte ji, popište její funkci či účel a pošlete mi obrázek i s vysvětlením do redakce!

Své příspěvky zasílejte nejpozději do 21.5.2012, 15.00 hodin na e-mailovou adresu níže. Pevně věřím, že budou pro ostatní čtenářky inspirativní. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem - hrou Jenga od firmy Albi - která se hodí nejen ku hraní, ale může posloužit i jako vychytaný klínek či podložka.

A pokud doma žádnou vychytávku nemáte, můžete poslat vychytávku, kterou jste viděla (a vyfotila) v domácnost někoho jiného.

Reklama