My už jsme to nestihli, video bylo odstraněno, ale i z rozmazané fotografie je patrná děsivá agresivita učitele vůči žákovi. Rve ho za vlasy a cloumá s ním. Celý incident si nahrála spolužačka na mobilní telefon a uložila na internetové stránky.
Ani tento přímý důkaz však nevedl k přísnému potrestání učitele a jeho vyloučení ze školy. Ředitel školy sice vyslovil politování, ale zároveň omluvným gestem, že kolegovi ujely nervy, celý incident smázl napomenutím. 
Přísnému trestu naopak neunikla ani dívka, která video natočila. Dostala ředitelskou důtku, stejně jako napadený žák. Žasnete? Prý učitele vyprovokoval...
K tomu snad není třeba dalšího komentáře. 

Poslední dobou se v českých školách šíří podobné nahrávky, kterými se studenti dobře baví. V „přímém" přenosu jsou zde zachyceni učitelé, kteří nezvládají výuku, ale i ostrá šikana mezi žáky.


Dle odborníka na šikanu Michala Koláře fenomén má několik rovin: traumatizuje šikanované oběti, ale dodává i těžko zpochybnitelné důkazy, co se na školách odehrává. Řada ředitelů škol totiž nechtěla vůbec uvěřit, že šikana v jejich třídách existuje.
A také, že by i učitelé mohli ve výuce selhat.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in?
Jak by měl být potrestán učitel?
Existuje i šikana učitelů ze strany žáků?
Povede to k zákazu mobilů na školách?
Nebo se začne s dětmi více komunikovat?

Reklama