Černobílá kombinace patří mezi nejelegantnější, a možná právě proto mezi nejoblíbenější barevné kombinace vůbec. Dnes vám představím šaty, které jsou francouzsky šik, a mohly stát stálicí vašeho šatníku.

bílé čaty s černou mašlí 1-2-3

Černá a bílá. Kolik stránek už bylo o těchto barvách napsáno. Malé černé, a dokonce už i jejich mladší „sestry“ malé bílé patří k základním kamenům elegantní garderoby. Samostatně mají jistě něco do sebe, ale dohromady jim to sluší mnohem víc.

Někdy stačí jen dotek černé a bílá ztratí svou sterilní chladnost. Stačí dotek bílé, a černá se doslova rozsvítí. Minimalisticky střižené šaty inspirované šedesátými lety vypadají, jako byste si je vypůjčily ze šatníku Jacqueline Kennedyové, módní ikony všech Francouzek.

Černobílé doplňky nejsou sice podmínkou, ale dokonalou tečkou. K šatům se hodí lodičky s otevřenou špičkou, zdobené mašlí nebo sponou. Kabelka s odvážným zebřím vzorem, černobílou kostkou, nebo vzorem pepito dodá celému vzhledu nadlehčený šmrnc a ubere geometrickou upjatost.

Co dodat?

Sytě červenou rtěnku, svižný rozcuch a krátce střižené nehty s francouzskou manikúrou.

Pokud chcete dosáhnout opravdového pařížského šarmu, zkuste jeden fígl.

K ryze ženským šatičkám si obujte klidně černobílé tenisky a oblečte „džísku“ nebo krátkou koženou bundičku. Pokud se na bundičky necítíte, béžový trenčkot bude sázka na jistotu.

Bílé šaty s černě pruhovanou širokou sukní

Inspirace šedesátými léty. Jako bych je viděla na francouzské riviéře. K nim bavlněné sandálky na provázkové platformě nebo na klínku, proutěný košík a možná stuha ve vlasech.

šaty s mašlí

Krajkové šaty s černou mašlí a lodičkovým výstřihem. V takových byste se klidně mohla vdávat.

černé šaty s bílými rukávy a lemem

Myslíte, že jsou tyto šaty moc usedlé? Zkuste si k nim představit hluboký klobouk, perly a velké černé brýle. Na nohy pochopitelně lodičky s volnou patou a sponou na špičce. A máte před sebou dokonalý model, za který by vám Coco Chanel určitě nevynadala

 šaty s roztomilým puntíkem

Puntík, a ještě k tomu v černobílé kombinaci. Co může být nadčasovějšího? Takové šaty můžete nosit ve dvaceti i ve čtyřiceti. Stačí vhodné doplňky. „Dvacítka“ tenisky nebo balerínky s ponožkami, doplněné bundičkou, čtyřicítka lodičky na kačence a přes ramena kašmírový kardigan.

A je to.

Šaty se sníženým pasem a černým lemem

Minimalistické šaty ve stylu šedesátých let. Budou určitě slušet ženám s dlouhýma nohama a úzkými boky. Výhodou je, že nemusí mít štíhlý pas. Tyto šaty by jistě vypadaly skvěle s bílými punčochami a černými lakovými kozačkami na nízkém podpatku. K nim jednoduchá kabelka a čepice v jezdeckém stylu. Pochopitelně se vzorem kohoutí stopy. A máte další naprosto dokonalý outfit, který nenechá nikoho na pochybách, že máte francouzký styl v malíčku.

Ale aby to zase nebylo tak jednoduché, pravá Pařížanka by každý model něčím tak trochu shodila, aby nepůsobila, že o tom zase tak moc přemýšlí.

Foto: 1-2-3 Jaro 2012

Čtěte také:

Reklama