Nová sezona se vrací k ženskosti. Na první pohled je znát, kde módní tvůrci hledali inspiraci. Pokud vám tento styl připomíná padesátá léta minulého století, trefili jste hřebíček na hlavičku.

Možná se opět rády obléknete do sukní, ať už v rozevláté linii, či úzkých, a doplníte je něžnými svetříky.

Pro příklady nemusíte chodit daleko, stačí, když si vzpomenete na tehdejší módní ikony. Grace Kelly, Jacqueline Kennedy nebo Marilyn Monroe. Jak chodily oblékané ve svém volném čase? Nosily sukně nebo kalhoty zúžené ke kotníkům, doplněné kardigany, twinsety nebo svetříky s lodičkovými výstřihy.

Čtěte také:

Oblečte se ve stylu Marilyn Monroe

Styl Grace Kelly ožívá

Styl dotváří doplňky

Typickou ubuví tehdejších let byly balerínky nebo lodičky. Na kačence, ale i na vysokém jehlovém podpatku. Důležitou roli hrály hedvábné šátky, které vnášely do decentní barevnosti svěžest a vzor. Nepostradatelným doplňkem byly sluneční brýle oválné, nebo ve tvavru motýlích křídel.

A nesmíme zapomenout na kabelky. Do společnosti se nosila psaníčka a na den pevné kabelky do ruky, které dostaly své jméno po Grace Kelly - Kelly Bag.

Třešničkou na dortu byly šperky. Nejčastěji brože a trojité šňůry perel.

Ačkoliv každá okouzlovala něčím jiným, jedno měly společné. Noblesu, eleganci a vytříbený vkus. Žádné zbytečné výstřelky, ale perfektně padnoucí oblečení ve střízlivé barevnosti. A tak není divu, že jejich styl bude věčnou inspirací

V naší fotogalerii najdete pět modelů, inspirovaných padesátými léty

Reklama