Dětské zubní pasty by měly obsahovat menší množství fluoridů, než pasty pro dospělé, což si uvědomuje značka Signal. Do rodiny dětského portfolia zubních past přibyly novinky, které ocení nejen rodiče, ale hlavně děti, pro které jsou určeny. Pro malé děti jsou určeny nové pasty Signal Kids s ovocnou a jahodovou příchutí a pro školáky Signal Junior s jemnou mátovou příchutí. Nové zubní pasty doplňují speciálně vyvinuté kartáčky na zuby Signal Kids v pěti různých barvách, které díky malé hlavičce s jemnými svazky štětin šetrně čistí dětské zoubky.

Mezi novinkami v dětském portfoliu je zubní pasta Signal Junior. Portfolio past určených dětem doplňuje o jedinečnou zubní pastu pro děti od 7 do 13 let. Signal Junior je pomocníkem při přechodu na zubní pasty pro dospělé, má vyšší obsah fluoridu než pasty pro nejmenší. Pomáhá chránit před vznikem zubního kazu a osvěžuje dech. Jemná mátová příchuť světle modré pasty s bílými proužky je dokonalou kombinací profesionální péče a skvělé chuti.

Pro děti ve věku 2 – 6 let značka Signal připravila zubní pastu Signal Kids s ovocnou příchutí a novinku Signal Kids Strawberry s příchutí jahod, která je mezi dětmi velmi oblíbená. Tyto zubní pasty jsou průhledné s modrými a růžovými proužky a obsahují nezbytný fluorid, vápník a vitamín E, díky kterým účinně zabraňují zubnímu kazu. Aby děti čištění zubů více bavilo, pasty jsou ozdobeny myšákem Signálkem v podobě Supermana a doktora. Navíc jsou v praktické tubě, kterou je možné postavit na víčko.

Velmi důležitý v péči o zuby je zubní kartáček. Ten značka Signal nabízí s názvem Signal Kids v pěti různých barvách – žlutý, oranžový, zelený, modrý a růžový. Děti na něm najdou své známé myšáky Signálky a zároveň důmyslné a vtipné gumové přísavky ve tvaru nožiček, díky nimž mohou kartáček v koupelně umístit kamkoliv. Tento kartáček je vyvinutý speciálně pro malé děti do 6 let. Malá hlavička s jemnými svazky štětin šetrně čistí dětské zoubky a chrání dásně, před ještě nezkušeným dětským čištěním.

Je zjištěno, že děti ve věku 2–3 roky spolykají během čištění zubů skoro celou dávku pasty a v pěti letech ještě polovinu. Aby nedocházelo k předávkování fluorem, měly by děti mladší 3 let používat pasty s obsahem fluoridu méně než 400 ppm, starší děti v předškolním věku okolo 500 - 700 ppm a školáci s obsahem vyšším než 1000 ppm. Pro srovnání, zubní pasty pro dospělé mají 1000 – 1500 ppm a léčebné pasty pro pacienty s vysokou kazivostí mají 1800 – 2500 ppm fluoridu. Výrobce zubních past, značka Signal, na obalech výrobků pro děti uvádí kromě obsahu fluoridu také věkovou kategorii, pro kterou jsou pasty určeny.

Několik pravidel a rad pro rodiče

• Zuby by měly být čištěny alespoň dvakrát denně dětskou pastou s fluoridem. Vhodný dětský kartáček je měkký, má malou hlavu a v neposlední řadě je neopotřebovaný (nezapomínejte na včasnou výměnu starého kartáčku!).

• Začít s čistěním je vhodné už při prořezání prvního zoubku, později by měl dětské zoubky čistit rodič, s předškoláky je nutné zoubky dočišťovat (do osmi let) a starší školáky kontrolovat.

• Dodržujte zdravou stravu – tedy zbytečně nekrmte batolata např. slazenými čaji či nenamáčejte dudlíky v medu, v pozdějším věku omezte sladkosti a tzv. fast food potraviny - nejen kvůli dobrému zdraví ústní dutiny, ale snížíte tím i riziko dětské obezity.

• Po večerním čištění podávejte dětem jen vodu nebo neslazené čaje, protože přes noc se snižuje produkce slin a cukry na chrup působí intenzivněji než ve dne.

• Není-li přes den po jídle čas či vhodné místo pro vyčištění zubů, můžeme dítěti nabídnout alespoň žvýkačku bez cukru, která zvyšuje tvorbu slin a mechanicky ze zubů odstraňuje zbytky jídla.

• První návštěvu zubního lékaře absolvujte v roce a půl dítěte, potom dodržujte půlroční periodicitu.

www.signalweb.cz

Reklama