V sobotu 16. května, na mezinárodní den světla, zahájí v 5 ráno livestream, který můžete sledovat ZDE.
5ebec146bf933obrazek.png
Můžete tak vyrazit a pozoruhodnou výpravu nádhernými zákoutími historického a studentského města pod dechberoucími štíty Dolomit. Umělecká instalace je v režii osvědčeného Stefana Cagola a má vyjádřit průchod pasáží z temnoty ke světlu.

Signál budoucnosti má vzbudit minimalistické, tiché, ale o to emociálně silnější dojmy. A vyslat vzkaz naděje, jednoty a znovuzrození celého Jižního Tyrolska, nejsevernější části autonomní italské provincie Tridentsko/Alto Adiže. Už v pondělí se tu otevřely bary, restaurace, kadeřnictví, salony krásy, muzea, knihovny a mládežnická centra. A teď je jisté, že nejpozději 25. května budou následovat hotely, penziony a ubytovací služby pro turisty, stejně tak lanovky.
5ebec0c31cb43obrazek.png
Vstup na toto území Itálie přes hranice (z Rakouska) ze severu do této provincie je nyní možný z profesionálních důvodů, zdravotních anebo jiné absolutní nezbytnosti, potvrzené čestným prohlášením. Při cestě zpět do Rakouska je nutné mít nejdéle čtyři dny starý negativní test na Covid-19, anebo je povolen průjezd Rakouskem bez zastávky.
5ebec168f137aobrazek.png
Zatím nejezdí regionální přeshraniční autobusové nebo vlakové linky, místní doprava se řídí víkendovým jízdním řádem. V celé provincii Trentino-Alto Adige (rozloha 13 607 km2) se dá cestovat bez dalšího omezení. Na webu WATER LIGHT FESTIVAL pak bude letošní verze Water Light Festivalu ke shlédnutí až do 31. května, původního termínu festivalu. Na sociálních sítích můžete své dojmy postovat s hashtagem #waterlightfestival. Buďte s námi!

Více na SUDTIROL.INFO

download.png

Reklama