Elie Saab

Už pár dnů panují vedra k zalknutí a my spíš koukáme něco svléknout než obléknout. Ale nic naplat, slušné holky nahé nechodí. Alespoň ne na veřejnosti. A tak hledají co nejvzdušnější látky, ve kterých by se daly současné tropy přežít.

A těmi látkami jsou prodyšné, vlající a jako dech lehoučké krepdešíny, šifony, organzy, tyly a další éterické materiály, které krásně profukují a ochlazují naše rozpálená těla. Pokud jsou z přírodních materiálů, jako je hedvábí nebo bavlna, tím lépe.

Vybrala jsem vám několik úžasných modelů v maxi délce, která má mnohem širší uplatnění než mini. Kromě toho, že si je může dovolit mnohem víc žen, protože zakryjí kdejaký nedostatek postavy, mají ještě jednu nepopiratelnou výhodu. Krásně vlají kolem našich nohou, víří vzduch, a tím ho alespoň pocitově ochlazují. Povlávající látky vzbuzují dojem vanoucího větříku, a tím povzbuzují nejen jejich nositelky, ale i kolemjdoucí.

Vzorované, nebo jednobarevné?

To už je na vašem uvážení, ale je jasné, že zajímavý vzor může opticky ubrat kila a neokouká se tak rychle jako jednobarevná látka. Jemné květinové vzory, grafické, ale třeba tradiční paisley nikdy nevyjdou z módy a budou ozdobou vašeho letního šatníku po mnoho let.

Podívejte se na některé ukázky a vybírejte

Foto: www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama