d

Návrhářská dvojice D&G opravdu nezahálí a tvoří jednu kolekci za druhou. Proto není divu, že stále hledá nové zdroje inspirace. Tentokrát se obrátila k sicilským tradicím a „vypůjčila“ si pestré vzory malovaných dvoukoláků. Jak se vyjímají na šatech? Podívejte se.

Když jsem modely z kolekce jaro/léto 2016 viděla poprvé, žasla jsem nad jejich úchvatnou barevností a nevídanými vzory. Působily tak lehce a svěže… Zapátrala jsem, co bylo zdrojem jejich inspirace a „narazila“ jsem na starou sicilskou tradici. Festival lískových oříšků, při němž vyjíždí do ulic pestře malované dřevěné dvoukoláky, tažené neméně vyšperkovanými koňmi. Každý majitel takového povozu je na své dílo, (které se patrně dědí z generace na generaci) náležitě pyšný.

c

Vůbec se nedivím návrhářům, že se nechali touto nádherou inspirovat. Čiší z nich radost, hravost, um a hrdost.

Složité vzory s rostlinnými i geometrickými motivy převzali tak, jak přísluší tradici. Ponechali i autentickou barevnost s převládající modrou, červenou, žlutou a bílou. Museli jen přizpůsobit střihy, které jsou velmi jednoduché.

A jak už je u této dvojice známo, nejsou žádnými troškaři. Sicilský lidový dekor použili nejen na šatech, tunikách a kalhotách, ale i na doplňcích.

A protože Italové milují nejen krásné ženy, ale i děti, navrhli několik modelů i pro ně. Podívejte se, jak jim to sluší.

Zdroj foto: Facebook Dolce&Gabbana  a Carretto Siciliano

Čtěte také:

Reklama