Bez spousty vynálezů, které nám usnadňují život, se již nedokážeme obejít. Technické vymoženosti přijímáme s jakousi samozřejmostí a většinou ani nepřemýšlíme o tom, že tomu tak nebylo vždycky.

Mezi tyto zázraky vědeckotechnického pokroku patří i přístroj zdánlivě obyčejný a samozřejmý, jako je šicí stroj.
Ovšem cesta, na jejímž konci se skví tento úžasný pomocník, byla dlouhá a trnitá.
Více než 5 000 let neznaly ženy a švadleny nic jiného než ruční práce. Dokážete si jistě představit, co to bylo za fušku, vytvořit ručně jakýkoliv oděv. Zvlášť, když jako pracovní nástroj sloužily různé špičaté kosti, trny a dřívka.
Až ve 14. století se norimberským výrobcům jehel poprvé podařilo vyrobit jehlu z ocelového drátu. Toto zlepšení bylo oslavováno jako triumf techniky.
K pokusům o vynalezení šicího stroje se ale lidé chovali nepřátelsky a skepticky. Neradi přijímali něco nového, a tak spousta prvotních nápadů zanikla v propadlišti dějin. Jelikož se ale technický pokrok zastavit nedá, mohly první švadleny šít na stroji již v polovině 18. století.
A od té doby jej vynášejí do nebes, protože jim pomáhá v tom, jak být krásně a vkusně oblečené :-)

V dnešní době, kdy sice nabídka všech možných hadérků a modelů se na nás usmívá z každé výlohy, a my to vše toužebně sledujeme, se vracíme k tomu, že vše můžeme mít i díky šicímu stroji. Většinou totiž naše peněženka rozhodně brání splnění touhy drahých modelů z butiků.

Pokud se zajímáte o šicí stroje a šít doma vás baví, máme pro vás zajímavý tip. Navštivte stránky http://www.sicistroje.net , kde se vám přímo otevře Ráj šicích strojů. V dnešní době umí moderní šicí stroje opravdová kouzla, kterých můžete lehce využít při výrobě vlastního modýlku, který si plánujete doma ušít.
Ať už se jedná o věci pro malé děti, které maminky doma rády šijí, nebo o opravdový model, který díky tomu, že si jej ušijete doma, vás přijde na málo peněz a ještě budete mít radost z vlastního dílka.

Na stránkách http://www.sicistroje.net se můžete probírat stránkami a seznámit se s vynikajícími šicími stroji od firem Brother, Husqarna a Veronica.

Co všechno dnešní šicí stroje umí?
Tak například šicí stroj BROTHER LS 2920, který je označen jako nenáročný na obsluhu a údržbu, s jednoduchým ovládáním, má 21 šicích funkcí.
Do jeho funkcí patří: výsuvný šicí stolek, který umožní šití s volným ramenem, programy pro šití rovného, klikatého i saténového stehu, programy pro šití pružného i slepého stehu, dvoujehla pro ozdobné i dvoubarevné šití, šití vpřed i zpětné šití, program pro šití knoflíkové dírky (4 kroky), přesné seřízení stehu knoflíkové dírky, automatické nastavení délky a šířky stehu, regulátor napětí vrchní nitě, vestavěné osvětlení prostoru šití, mžikový mechanismus systému navíjení cívky, rychloupínací systém pro výměnu šicí patky, integrované madlo pro snadné přenášení, elektronický regulátor rychlosti šití…
Vše se dá velmi jednoduše ovládat a nastavit, nemusíte se vůbec bát složité obsluhy.

Každá z uvedených firem má ve své nabídce šicí stroje jak pro začátečníky, tak pro profesionální švadlenky, které mají daleko vyšší nároky pro svou práci než žena, která si šije doma pro radost.

Pokud vás z této nabídky nějaký šicí stroj zaujme, můžete si jej hned on-line objednat.

Štěstí ale můžete zkusit i v soutěži, která právě dnes začíná, a vy v ní můžete získat šicí stroj Husqvarna Huskystar 215 v hodnotě 8 490 Kč. Stačí, když navštívíte stránky http://www.sicistroje.net a odpovíte správně na naši soutěžní otázku!!!   

 

 

        
Reklama