Zdá se být logické, že s příchodem podzimních slot a dujících větrů se musíme „zachumlat“ do teplých svetrů, kabátů a sak. To se rozumí samo sebou, ale chceme-li jít s dobou a být šik, necháme přece jenom trochu volné kůže prosvítat. Kontrast neprůhledného a transparentního je tuto sezonu opět módní.

zima

Módní tvůrci tento trend pojmenovali Boudoir (budoár), a jak už sám název napovídá, jde o lehounce provokativní a koketní styl, který prosazuje především ženskost a smyslnost.

zima

Zase se vrací krajka, šifon, jemný tyl a dráždivý akcent v podobě vykukující podprsenky. Kolikrát to tu už bylo, napadne vás. (Pro zajímavost, první byl Yves Saint Laurent).

zima

Ale pozor. Musí být barevně sladěná s oblečením, nebo naopak nápadně kontrastní, jak na svých modelkách předvedla značka Louis Vuitton.

zima

Transparentní úplety, jako jsou mušelíny, šifony a jemné krajkoviny se na rozdíl od jarní sezony neuplatňují pouze vcelku, ale i na zajímavých detailech, a vytvářejí tak provokativní průhledy (Stella McCourtney).

zima

Celkový dojem působí odlehčeně a rafinovaně. Takže neodkládejte jemňounké letní topy, korzetové živůtky a průhledné blůzky k zimnímu spánku a noste je dál. Kombinujte je s ryze podzimními a zimními materiály, jako je úplet, kůže, tvíd.

zima

Že to není nic pro vás? Že vám potáhne na průdušky a kdesi cosi? Nikde přece není řečeno, že se takto rozhalená musíte prohánět po ulici. Transparent můžete využít ve svůj prospěch jako malé tajemství: Až si dáte rande v kavárně a pod tvídovým sakem překvapíte šifonovou košilí, vypadnou mu oči z důlků.

Nebo ne? Jak se vám líbí Boudoir styl? Měla byste odvahu ho nosit? Umíte kombinovat zdánlivě nekombinovatelné?

Reklama