Hezký den!
Ani jsem dlouho na ženě-in nediskutovala, nicméně potichu sleduju dění zde neustále :o) Rozhodla jsem se dnes taky přispět svou troškou do mlýna o řízení.

Dělala jsem řidičák v Praze, přičemž (ačkoliv to je asi neobvyklé jsem nikdy před tím za volantem neseděla. Podle toho taky vypadala moje první hodina - pan instruktor mi řekl tak nastartujte a jeďte.

A já: "Ale já teda jako nevím co mám dělat?" , a on: "Vy jste nikdy neřídila?" (udiveně) a já: "Ne." Načež mi řekl co mám přesně udělat , já to udělala a ejhle auto se, jak jinak , rozjelo, bylo to asi 30 metrů na hlavní 4 proudovou velkou křižovatku s tramvajemi na Ohradě (Žižkov - jestli znáte).

V tu chvíli jsem s tím strojem pod sebou měla jen malou dušičku, nicméně jsem křižovatku zvládla, a za rohem už byla 30tka, to jsem to trošku rozdýchávala.

No žádnej extrémní zážitek to není, ale byl to pro mně celkem šok, že si pan instruktor tohle se mnou na poprvé střihnul. Následovaly normální hodiny a jednou, si to takhle drandím Koněvovkou nahoru po Žižkově a šlapu na plyn a auto zpomaluje a pořád a pořád, jímá mně panika a říkám (s děsivou představou představou zbrždění celýho pruhu- na Žižkově by následovalo brutální troubení):

"To nejede!!" a on: "Moment asi došel plyn." (Plyn???) Celou dobu jsem nevěděla, že jezdím na plyn! No jen přemáčnul čudlík a jelo se dál.

A třetí moje zásadní chvíle při autoškole- jedem - tak zastavte, dáme si pauzu, vyšel z auta, otevřel kufr a světe div se, vyskočil jeho pes a šel venčit!!

No pro mně vcelku překvapivé....Hezký den :o)
shb

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Kristapána, on vozil s žačkou psa v kufru!!! Co mu provedlo to zvíře?! Ještě že jsi nejela jako ta paní na videu v jedné z novinek. To by ten pes dostal psotník! :-))

Pište o svých začátcích za volantem na redakce @zena-in.cz

Reklama